10 let od položení základního kamene Hudební scény Městského divadla Brno

Brno, 14. listopadu 2011 - Ve čtvrtek 17. listopadu 2011 uplyne přesně deset let, kdy byl položen základní kámen, respektive základní kameny Hudební scény Městského divadla Brno. Započala se tak velmi náročná stavba jedinečné a jediné divadelní scény v Brně, na níž je možné uvádět nejnáročnější, světově proslulé muzikály.

MDB-nova-scena

První kámen, který má symbolizovat úmysl divadla hlásit se k české původní tvorbě, přivezl z Dolních Věstonic tamní starosta Jiří Klanica. Druhý kámen, který dopravil do Brna Zdenek Merta až z newyorské Broadwaye, „lůna muzikálu“, vyzvedl a také pokřtil režisér Miloš Forman. Slavnostního „poklepání“ kamenů se zhostil tehdejší ministr kultury ČR Pavel Dostál a primátor města Brna RNDr. Petr Duchoň.

Unikátní stavba autorů Romana Macha a Josefa Kubína byla dokončena a slavnostně otevřena o tři roky později, dne 2. října 2004 muzikálem Hair. Městské divadlo Brno chce toto významné jubileum samozřejmě oslavit se svými diváky. A proto ve čtvrtek 17. listopadu vystoupí před začátkem předpremiéry muzikálu Jekyll a Hyde režisér hry Petr Gazdík a pronese několik slov. V souvislosti s tím také vylosuje tři diváky, které divadlo odmění za jejich přízeň milým dárkem.

(red), foto: Tino Kratochvil


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...