Brněnské Vánoce začnou už v pátek 25. listopadu

Brno, 9. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Vánoce v Brně začnou letos s měsíčním předstihem, v pátek 25. listopadu v 17 hodin. Zahájí je primátor Roman Onderka (ČSSD) společně s opatem Augustiniánského kláštera Lukášem Evženem Martincem. Onderka rozsvítí vánoční strom na náměstí Svobody a zároveň tak odstartuje tradiční sbírku Českého červeného kříže pod vánočním stromem, jejíž výtěžek je každoročně věnován dětem z dětských domovů. Strom si vyberou v tradiční internetové anketě sami Brňané.

Brnenske-vanoce-namesti-svobody-2011

Na náměstí postaví trhovci 63 dřevěných prodejních stánků se sedlovou střechou, čtyři velké stánky s občerstvením, pódium, velkou led-diodovou obrazovku, vánoční strom se sbírkou Červeného kříže, vánoční zvoničku a největší Betlém, jaký kdy v Brně co do počtu jednotlivých figur byl. "Betlém řezbáře Jiřího Halouzky se stane dominantou náměstí. Oproti loňsku se ještě rozroste, lidé si budou moci prohlédnout sedmdesát figur. Na náměstí zůstane až do konce roku," řekl Onderka.

Na centrálním brněnském náměstí nebude chybět ani zookoutek, tradiční Ježíškova pošta a Vánoční expres pro nejmenší děti. Sortiment stánků se zaměří na stylové vánoční občerstvení, typické řemeslnické produkty a dárkové předměty.

Brněnské Vánoce se ale nebudou odehrávat jen na náměstí Svobody. Organizátoři otevřou také Starou radnici, Mincmistrovský sklep a letos poprvé labyrint pod Zelným trhem.

"Připravili jsme komentovanou prohlídku podzemí a navíc každý pátek a sobotu se uskuteční vánoční trh ve společenské části labyrintu," řekl Onderka. Lidé se tak podle něj dostanou do prostor, které jsou obvykle uzavřeny a slouží kulturním či komerčním akcím.

Vánoční tématika se přenese i do ostatních ulic v centru města. Radnickou ulici zaplní stánky s dárkovým zbožím a občerstvením. V prostorách Staré radnice se uskuteční tradiční vánoční dílny a naposledy před rekonstrukcí radnice bude otevřena i vyhlídková věž. V Mincmistrovském sklepě pod Novou radnicí se také v neděli 4. prosince a v pondělí 5. prosince uskuteční Mikulášská nadílka.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...