Masarykova univerzita zahájila přijímací řízení vlastivědnou soutěží pro uchazeče o studium

Brno, 1. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Netradiční soutěží pro uchazeče zahájila v úterý brněnská Masarykova univerzita přijímací řízení do bakalářských a magisterských oborů pro akademický rok 2012-13. Uvedla to mluvčí univerzity Tereza Fojtová. Soutěžní hra MuniQuest, při níž mohou zájemci o studium poznat různorodost studia i života na Masarykově univerzitě a v Brně také ze vzdálených míst České republiky, odstartovala právě v úterý, v den otevření přijímacího řízení. Přihlášky ke studiu na největší moravské vysoké škole mohou uchazeči podávat pouze elektronicky do 29. února 2012.

Vedkyne-detail-zkumavka

Podle Fojtové hra spočívá v hledání konkrétních míst na univerzitě pomocí souřadnic GPS, tzv. pointů, kde budou zájemci získávat informace a soutěžní body. Hrát lze i na internetových stránkách muniquest.cz, kde budou soutěžící body sbírat za odpovědi na kvízové otázky. "Chceme, aby uchazeči sami poznali výhody, které jim studium na naší univerzitě přináší, a sami našli důvody, proč studovat právě zde," řekla prorektorka pro vzdělávací činnost Ivana Černá.

Soutěžit se bude od 1. listopadu 2011 do 31. ledna 2012 a každý měsíc představí organizátoři deset pointů. První provedou uchazeče možnostmi studentského bydlení v Brně, následující například nabídkou studijních oborů či sportovního vyžití, historií univerzity a podobně. Odměnou pro výherce budou hodnotné ceny udílené podle počtu bodů, které se hráčům podaří nasbírat.

Brněnská Masarykova univerzita patří tradičně mezi nejžádanější vysoké školy v České republice. V roce 2011 podali uchazeči o studium v bakalářských a magisterských studijních programech více než 63 tisíc přihlášek. Ke studiu v těchto programech bylo přijato 20 tisíc studentů. Do prvních ročníků se jich pak zapsalo 17 tisíc.

Na Masarykově univerzitě nyní studuje téměř 45 tisíc studentů, což je zhruba stejně jako v minulém akademickém roce. Z celkového počtu studentů tvoří téměř 15 procent cizinci, z nichž nejpočetnější skupinou jsou Slováci, kterých teď na celé univerzitě studuje přes pět tisíc. Nejvíce zahraničních studentů má tradičně lékařská fakulta, kde studuje více než 1300 cizinců, což je téměř třetina celkového počtu studentů fakulty.

Jiří Nováček

Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...