Petici za zachování odvodů loterijních společností charitě podepsaly 4000 lidí

Praha, 19. října 2011 (MEDIAFAX) - Petici Ano charitě, která se staví proti plánům na převedení části výnosů loterijních společností do rozpočtu místo na charitu, už podepsaly čtyři tisíce lidí. Informoval o tom za petiční výbor Daniel Dvořák, ředitel Národního divadla v Brně.

podpis2-250

Pokud loterijní společnosti začnou převádět odvody do státního nebo do obecních rozpočtů, neziskový sektor zkolabuje, upozorňují iniciátoři petice Ano charitě. "Ani jedna státní instituce není připravena na jakoukoliv redistribuci těchto prostředků ve prospěch neziskových organizací. Stát si chce jen získat nové zdroje pro financování děr státního rozpočtu a jako nevinné rukojmí si bere zdravotně postižené, kulturní instituce, nadace, sociálně handicapované spoluobčany a tisíce dalších spolkových aktivit," uvedl člen petičního výboru Václav Krása.

Politici podle neziskovek úplně ignorovali velmi reálnou hrozbu kolapsu financování neziskového sektoru. "Nejenže neslyší naše argumenty, které stále dokola opakujeme již řadu měsíců, ale přehlíží fakt, že petice Ano charitě, která žádá zachování vícezdrojového financování neziskového sektoru, má mezi lidmi podporu a počet podpisů pod ní se stále zvyšuje," zdůraznil Dvořák.

Neziskovky nejsou proti zdanění loterijních firem. "Jsme pro zrušení daňové výjimky a chceme, aby i tyto firmy platily jako všichni ostatní daň z příjmu. Zároveň chceme, aby nad rámec této daňové povinnosti loterijní firmy odváděly prostředky na veřejně prospěšné účely," řekl Krása.

Zuzana Fojčíková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...