Doprava v Brně zkolabovala

Brno, 29. září 2011 (MEDIAFAX) - Doprava v Brně ve čtvrtek zkolabovala. Nevhodně načasovaná kombinace oprav důležitých ulic způsobila v jihomoravské metropoli i okolí města naprostý chaos, linky městské hromadné dopravy pak mají zpoždění okolo sedmdesáti minut, řekla mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová.

dopravni_zacpa4

Problémy dostat se včas na místo zásahu mají dokonce i sanitky a hasiči.

"Zpoždění městské dopravy, která na některých linkách dosahují až sedmdesát minut, jsou způsobena několika opravami, které se nešťastně sešly v jednom termínu," řekla Škrancová. Dopravní podnik města Brna podle ní monitoruje situaci na problematických místech prostřednictvím dispečinku a za zpožděné vozy se snaží posílat záložní autobusy. "Zpožděných vozů je ale tolik, že není možné situaci uspokojivě řešit," přiznala mluvčí.

Dopravu ve městě rozvrátila zejména oprava povrchu vozovky ve Svatoplukově ulici v Židenicích nedaleko klíčového přestupního uzlu Stará osada. "Tvoří se tam velké kolony, ve kterých uvízly i autobusy, trolejbusy a tramvaje," konstatovala mluvčí dopravního podniku.

Trolejbusové linky podle mluvčí odklonit nelze, autobusové linky 44, 45, 53 a 75 jezdí ze Staré osady odklonem po Bubeníčkově a Koperníkově ulici k zastávce Židenice, kasárna. Na Staré osadě se zdržují trolejbusy 25 a 26 jezdící napříč městem například do bohunické nemocnice a špatná situace v této oblasti se projevuje i na tramvajové lince č. 13, která obtížně projíždí zablokovanou křižovatkou ulic Gajdošova a Táborská.

Autobusová linka 75 nabírá zpoždění ještě před Starou osadou, především v Olomoucké ulici, kde se také tvoří kolony vozidel individuální dopravy. Důvodem je oprava vozovky v Ostravské ulici. Řidiči se podle Škrancové snaží této oblasti vyhnout právě po Olomoucké. Výpadovka na východ tak ve čtvrtek zcela zkolabovala.

Téměř beznadějně ucpaná je také Křenová ulice, kde je vozovka hlavního jižního přivaděče do města zúžená o jeden jízdní pruh. Zde mají problém zejména trolejbusy linek 31 a 33, ale i tramvaje 8, 10 a 13, které ucpaným "trychtýřem" projíždějí.

Podle Škrancové začaly ve čtvrtek cestující upozorňovat na komplikace na celém území města Brna speciální hlášení ve vozech.

Dopravní chaos v Brně není přitom otázkou pouhého jediného dne. "Bohužel, se špatnou dopravní situací na Staré osadě musejí obyvatelé Brna počítat pravděpodobně až do ukončení prací na silnici, tedy do neděle 16. října," konstatovala mluvčí dopravního podniku.

 

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...