Vandas a jeho společníci se opět odvolali proti trestům za prvomájové projevy

Brno, 27. června 2011 (MEDIAFAX) - Vedení Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) – předseda Tomáš Vandas a místopředsedové Jiří Štěpánek, Martin Zbela a Petr Kotáb – se opět odvolali proti rozsudku Městského soudu v Brně z 10. května, jímž byli odsouzeni k podmíněným trestům za politické projevy na 1. máje v Brně.

 

Vandas

V pondělí informoval o odvolání předáků politické strany místopředseda DSSS Jiří Štěpánek.

 

DSSS se proti rozsudku soudu prvního stupně odvolala již podruhé. První odvolání bylo úspěšné a Krajský soud v Brně svým usnesením ze dne 3. března 2011 původní rozsudek městského brněnského soudu z 18. listopadu 2010 zrušil.

Vandas považuje rozsudek soudu za účelový a politicky motivovaný. "Soudkyně Schinzelová postupovala zcela záměrně zaujatě a absolutně nebrala zřetel na argumenty obhajoby, že celá žaloba je postavena pouze na znaleckém posudku, který byl vypracován volebním kandidátem TOP 09 a bývalým zaměstnancem ministerstva vnitra," prohlásil Vandas.

Vedení DSSS proto požádalo brněnský krajský soud, aby rozsudek Městského soudu v Brně zrušil v plném rozsahu.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...