Soutěžní francouzský ohňostroj vidělo u Brněnské přehrady 150 000 lidí

Brno, 2. června 2011 (MEDIAFAX) - Rekordních 150 000 lidí vidělo ve středu v noci ohňostroj, který byl součástí soutěžního festivalu Ignis Brunensis. Sdělila to mluvčí městské policie Denisa Kapitančiková s tím, že davy návštěvníků rozseté na březích vodní nádrže se podařilo pořadatelům vesměs zvládnout.

ohnostroj_DSC_7239_250

"Během ohňostroje jsme měli problémy pouze s několika diváky, kteří používali v noci laserových přístrojů a snažili se jimi oslepovat okolí," řekla Kapitančiková.

Ve středu se od 22.30 představil divákům na přehradě první ze soutěžních ohňostrojů, podívanou obstarala skupina Storm Artifices z Francie. V sobotu zamíří návštěvníci na produkci Five event les Pyrotechniciens z Lucemburska, příští středu je pak na programu ohněstrůjné představení italských pyrotechniků Vaccalluzzo.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...