Magistrát nechá zřídit park a cestu z Obilního trhu na Špilberk

Brno, 25. května 2011 (MEDIAFAX) - Brněnský magistrát nechá za sedm a půl milionu korun rozšířit park na severním svahu Špilberku. Ve středu to řekl brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).

spilberk-park250

"Ve svahu chceme zřídit mlatovou cestu a veřejné osvětlení. Zároveň necháme zahradníky sáhnout do současných porostů tak, aby je omladili, vysadili nové stromky i keře a některá místa osadili trávníky," upřesnil primátor.

Na rekonstrukci parku získala radnice dotaci z unijních fondů. Práce by měli dělníci dokončit v druhé polovině letošního roku. "Po jejich skončení a zřízení sadů na pozemcích navazujících na Špilberk získají lidé důležitou přístupovou cestu k hradu z Obilního trhu," řekl Onderka.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...