Brňané poběží charitativní závod na podporu léčení dětí s rakovinou

Brno, 19. května 2011 (MEDIAFAX) - Pod záštitou a za osobní podpory primátora Romana Onderky (ČSSD) se v sobotu v okolí brněnského Avion Shopping Parku poběží charitativní závod na podporu dětí, které onemocněly rakovinou. Výtěžek Běhu pro život věnují organizátoři nákupu pomůcek a zdravotnického materiálu pro domácí ošetřování dětí.

beh_pro_zivot250

"Cílem je získat na dva roky minimálně tři a půl milionu korun, aby 160 dětí nemocných rakovinou nemuselo ležet celou dobu v nemocnici, ale mohlo zůstat během své nemoci v domácí péči," řekl Onderka.

"Projekt umožňuje dětem s rakovinou trávit čas se svými nejbližšími. Lékaři za nimi pouze dojíždí s aplikací léčiv," řekl Onderka. Mimořádný význam má projekt podle něj u těch dětí, u kterých je výhled onemocnění do budoucna špatný. "Osud dětí, které se léčí s nádorovým onemocněním, by lidem neměl být lhostejný," dodal primátor. Upozornil zároveň také na akce Nadačního fondu Krtek, který svou činnost zaměřuje na podporu komplexní péče o onkologicky nemocné děti léčící se na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně - Černých Polích.

Trať brněnského Běhu pro život měří 4800 metrů a začíná u Avion Shopping Parku. Trasa dále pokračuje směrem na Dolní Heršpice a Přízřenice, kde se začne stáčet zpět k obchodnímu centru. Účastníci běhu se do cíle k Avion Shopping Parku dostanou po cyklostezce vedoucí podél Svratky. Tu v sobotu policisté uzavřou a vyhradí pouze pro běžce. Patronem běhu je herec Roman Vojtek.

Pětikilometrovou trasu Běhu pro život je podle organizátorů možné proběhnout, stejně tak ale obyčejně projít pěšky, s kočárkem, psem, celou rodinou nebo přáteli. Lidé přitom mohou přispět dětským pacientům několika způsoby - zaplacením startovného, které se pohybuje od 200 do 450 korun, koupí modrých tkaniček za padesát korun v marketech Tesco, výběrem nebo založením a podporou virtuálního běžce na www.behprozivot.cz, zasláním dárcovské textové zprávy ve formě DMS Krtek v hodnotě třiceti korun na číslo 87 777 nebo poukázáním peněz přímo na účet Nadačního fondu Tesco, č.ú. 6068501001/5500.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...