Povodí Moravy upravilo hojnost ryb v brněnské nádrži

Brno, 17. května 2011 (MEDIAFAX) - Povodí Moravy zasáhlo do brněnské vodní nádrže, kde ubralo 10 tisíc cejnů a přidalo do ní 725 štik. Díky tomu by se letos mohli lidé v nádrži zase koupat, řekla v úterý tisková mluvčí Povodí Moravy Veronika Hrdá.

stika250

Kvůli zachování čištění nádrže od řas a sinic podniklo Povodí Moravy již třetím rokem odlov bílých ryb. "Bílé ryby se totiž živí zooplanktonem, který pomáhá likvidovat zelené řasy a sinice. Když drobných ryb ubude, zooplankton může snížit větší množství řas a sinic. Cejni navíc při hledání potravy víří sediment a redukují v usazeninách živiny vhodné pro sinice," vysvětlil ředitel závodu Dyje (Povodí Moravy) Jan Moronga.

Pracovníci Povodí Moravy vzali z nádrže 10 tisíc cejnů o celkové váze tří tun a naopak do vody přidali 725 štik. "Podporou dravých ryb chceme snížit početnost bílých ryb," řekla Hrdá.

Rybáři ryby lovili pomocí elektrického agregátu stejně jako na jiných nádržích.

Díky kroku Povodí Moravy by se lidé mohli v nádrži koupat i letos.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...