Urban centrum slaví páté narozeniny

Brno, 16. dubna 2011 - Urban centrum na Staré radnici připravilo retrospektivní výstavu k pátému výročí své existence. Výstava, která připomíná významné rozvojové projekty vystavované v uplynulých pěti letech, začala 12. dubna 2011 a v různých obměnách potrvá až do konce roku.

Urban

Koncem března uplynulo pět let od otevření Urban centra – informační kanceláře městských projektů, které sídlí v prostorách Staré radnice na Mečové ulici.

Vedení města Brna mělo při zakládání Urban centra na mysli především zajištění dostatečné informovanosti občanů o plánovaných rozvojových projektech. Vycházelo přitom ze zkušenosti některých velkých měst Evropské unie, kde se obdobná zařízení už osvědčila.

Brňany zajímá, co radní s jejich městem zamýšlejí, a často se chtějí k projektům vyjádřit a diskutovat o nich. To vše jim Urban centrum umožňuje.

Během pěti let své existence připravilo Urban centrum na třicet výstav. Občané na nich mohli vidět návrhy soch, které jsou dnes součástí brněnských veřejných prostor (Mozart, Edisonovy žárovky nebo socha Spravedlnosti), i návrhy děl, která zatím nebyla realizována. Urban centrum seznámilo Brňany i s mnoha studiemi na úpravu veřejných prostranství (náměstí Svobody, Zelný trh, Dominikánské náměstí nebo Moravské náměstí).

K většině plánovaných rozvojových projektů se v Urban centru konaly besedy s představiteli města i architekty a občané se mohli k návrhům vyjadřovat v anketách. Častými hosty Urban centra jsou žáci základních škol i středoškolští a vysokoškolští studenti, stejně jako zahraniční návštěvníci Brna, kteří zde zhlédnou prezentace o rozvoji jihomoravské metropole.
Během pěti let existence tedy Urban centrum potvrdilo svoji důležitou roli při seznamování veřejnosti se záměry brněnské radnice.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...