Dvanáctimetrový kříž pod Petrovem bude připomínat návštěvu papeže

Brno, 9. března 2011 (MEDIAFAX) - Brněnský magistrát nechá vztyčit v Denisových sadech pod petrovskou katedrálou památný kříž připomínající návštěvu papeže Benedikta XVI. Dvanáctimetrový památník za 2,6 milionu korun by měl na svém místě stát o Velikonocích, řekl ve středu primátor Roman Onderka (ČSSD).

kriz-m250

"Brno nezapomíná na velké a významné návštěvy ve městě. Papež Benedikt XVI. byl takovou osobností, která prozářila město velikým a radostným poselstvím," řekl Onderka (ČSSD).

Magistrát chce nechat postavit kříž do Velikonoc. "Jsou tím pravým svátkem vhodným pro vztyčení kříže, symbolu křesťanství," dodal náměstek primátora Robert Kotzian (ODS). Peníze na vztyčení kříže dá podle něj magistrát z rozpočtu města.

Monumentální kříž nyní leží nyní v depozitáři letiště v Tuřanech. Magistrát plánuje jeho pozemní přepravu do centra Brna, do Denisových sadů pak pomůže památník dělníkům zvednout vrtulník. "Budeme usilovat o to, aby průběh zvedání a stavění kříže mohla sledovat veřejnost," dodal Kotzian.

Papež Benedikt XVI. navštívil Brno 27. září 2009. Hlava katolické církve sloužila na tuřanském letišti bohoslužbu pro 120 tisíc věřících. Politická reprezentace Brna i veřejnost považují první návštěvu papeže v dějinách města za historický okamžik prvořadého významu.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...