Sčítání lidu: Moravané plánují pochod ke statistickému úřadu

Brno, 27. února 2011 - Hrstka 20 lidí se sešla v sobotu v Brně před Janáčkovým divadlem, aby si s blížícím se sčítáním lidu připomněla možnost přihlásit se k moravské národnosti. O akci informovala prezidentka Moravského národního kongresu Alena Ovčačíková.

moravska_vlajka

Akce se uskutečnila před polednem za účelem připomenutí možnosti, že se lidé mohou při březnovém sčítání lidu přihlásit k moravské národnosti. "Čím více lidí se k moravské národnosti přihlásí, tím lépe budeme prosazovat zájmy moravského národa," uvedla Ovčačíková.

Alena Ovčačíková bojuje za rovnoprávnost moravské národnosti již řadu let. Při sčítání lidu v roce 1991 se významně zasloužila o to, že se k moravské národnosti přihlásilo 1,4 milionu Čechů. "Vynutila jsem si deset minut v televizi a lidi na to upozornila," sdělila již dříve Ovčačíková.

Za týden se členové a příznivci strany Moravané vydají na pochod k Českému statistickému úřadu v Brně.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...