Luxusní hodinky na dva dny roztikají Uměleckoprůmyslové muzeum

Brno, 15. října 2017 - Ve dnech 20.-21. října budou mít v brněnském Uměleckoprůmyslovém muzeu sraz všichni milovníci kvalitního času, protože zde proběhne už čtvrtý ročník prestižní hodinářské výstavy luxusních hodinek SEW. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho novinek, zajímavé přednášky a setkání s novými značkami.

luxusni hodinky sew brno vystava

Pouhé tři roky existence stačily brněnskému Salonu k tomu, aby se zařadil mezi uznávané a vyhledávané hodinářské akce. Datum jeho konání si zapisuje do kalendáře čím dál víc hodinářských celebrit, odborné veřejnosti i zavedených jmen. V současnosti jde o jedinou výstavu luxusních hodinek v České i Slovenské republice a podle zahraničních návštěvníků z minulých let je SEW na opravdu evropské úrovni. Této mezinárodní výstavy se letos účastní vyslanci šesti zemí – kromě České republiky přijedou hodináři ze Slovenska, Švýcarska, Německa, Francie a Japonska.

Seznam vystavujících se letos o něco rozšířil a obsahuje přes třicet různorodých značek – objevují se v něm jména zavedená a staletími ověřená, nezávislá esa oboru i méně známé, přesto ale výrazné značky: ArtyA, Ball, Biatec, Czapek Genéve, Doxa, Edox, Glycine, Grand Seiko, H. Moser & Cie., IWC, Louis Chevrolet, Maurice Lacroix, Omega, Ondřej Berkus, Prim Manufacture 1949, Prokop & Brož, Rado, Raymond Weil, Sinn, Schaumburg Watch, TAG Heuer, Tutima, Union Glashütte, Zenith a další. Výstava už totiž získala vážnost mezi zástupci výrobců hodinek a v drtivé většině případů se na brněnském SEWu objeví členové vedení. Značku Czapek Genéve uvede na český trh osobně její CEO Xavier de Roquemaurel.

Konzervativní design bude zastupovat společnosti H. Moser & Cie., držitel loňského titulu výstavy SEW Watch of the Year 2016. I letos jsme se dočkali nového přírůstku v řadě Swiss Alp, půlnočně černého modelu Zzzz, a svou hravost značka dokázala i nevídanými mechanickými hodinkami s pouzdrem ze švýcarského sýra na řemenu s hovězí srstí. Hravostí je proslulý také revolucionář Yvan Arpa, jehož značka ArtyA budí úžas neotřelým spojením překvapivých materiálů a dokonalého zpracování. Na letošní basilejský veletrh přivezl například hodinky, jejichž číselníky zdobí motýlí křídla či mořské traviny, jenž nebudou chybět ani v moravské metropoli.

Letos na brněnskou výstavu poprvé zamíří i proslulá Omega, která letos slaví šedesáté výročí hned tří svých proslulých modelů: Railmaster, Seamaster a Speedmaster. Všechny tyto hodinářské ikony dostaly k narozeninám speciální edici, postavenou přesně podle původních plánů – s pouzdry o průměru 38 mm (Speedmaster a Seamaster) a 39 mm (Railmaster) – a ve speciálním balení. Strojek v případě Railmasteru a Seamasteru obsahuje koaxiální krokové ústrojí, zatímco u Speedmasteru najdeme v pouzdře tradiční kalibr 1861 s manuálním nátahem - odvozený od slavných chronografů Lemania.

Nelze nezmínit ani zástupce schaffhausenského giganta IWC, který do Brna přiveze nové vzezření ikonické kolekce Ingenieur, jenž nově překvapí svou subtilností a výrazně elegantnějšími proporcemi, než tomu bylo doposavad. Chybět nebudou ani mechanické komplikace, jako je například věčný kalendář, jenž značku proslavil. Kultovní technické řešení představí ale i další značky. Věčný kalendář nebude chybět ani v prezentaci manufaktury H. Moser & cie., Czapek Genéve odhalí svůj tourbillon v platině a Grand Seiko svůj revoluční systém Spring Drive, zajišťující vysokou přesnost a plynulost chodu nové generace hodinek. Letošní rok byl totiž pro značku zlomový a nevystupuje již jako podskupina gigantu Seiko, ale jako samostatný brand. Zcela jedinečným rysem tohoto hodinkového setkání jsou také přednášky odborníků i samotných hodinářů.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...