Novinky brněnských autosalónů

Brno, 20. března 2013 - Tak jsme se přece jenom dočkali. Zima odchází, jaro přichází a s ním také pučí nový život. Den se krok za krokem protahuje, příroda se probouzí a konečně se nám začíná na oblohu pomale vracet sluníčko. Co takhle s jarním úklidem garáže udělat obměnu a poohlédnout se po nějakém tom novém auťáku?

Autosalon-novinky-brezen13-2

Radosti není nikdy dost, tak proč si třeba zrovna na jaře nenadělit nějaký ten vysněný vůz? Novinky se rodí jako houby po dešti a je opravdu z čeho vybírat. Tak vám přeji, ať se vám také rozjaří i ve vaší garáži.

Lexus RX PROTECT EDITION

Novinkou prémiového segmentu značky Lexus je „Limitovaná série vozů LEXUS RX PROTECT EDITION” s atraktivním balíčkem příslušenství, umocňujícím ochranu celého vozu. Lexus RX je stále celosvětově nejuznávanější a nejžádanější modelovou řadou značky Lexus. Aktuálně je model Lexus RX nabízen v faceliftu a vyznačuje se ještě větší elegantností s výrazně agresivními designovými prvky. Vůz lze nově získat i v provedení F SPORT. Všestranný charakter pohonu Lexus Hybrid Drive modelu RX 450h byl vylepšen o režim Sport, který doplňuje jízdní režimy Normal, Eco a EV plně hybridního systému pohonu s celkovým výkonem 299 koní.

LEXUS RX 450h

Cena od 1 289 000 Kč s DPH
Informace poskytl: C&K-Lexus Brno
www.lexus-brno.cz   


Mercedes-Benz CLA

Model CLA zakládá nový segment s nejlepší aerodynamikou na světě (cx = 0,22), avantgardním designem ve stylu kupé a pohonem všech kol 4MATIC. Kupé s bezrámovými dveřmi přebírá design konceptu Concept Style Coupé a přenáší ho bez větších změn do sériové výroby. Novinka je standardně vybavena brzdovou soustavou propojenou s radarovým senzorem (COLLISION PREVENTION ASSIST). Tento asistenční systém upozorňuje řidiče na překážky již od rychlosti jízdy 7 km/h a při sešlápnutí brzdového pedálu zahájí přesně dávkované brzdění.

Mercedes CLA 1

Cena od 590 000 Kč bez DPH
Informace poskytl: Mercedes-Benz Česká republika
www.mercedes-benz.cz


Renault Fluence

Automobilka Renault se rozhodla použít svůj nový designérský styl i při modernizaci sedanu Fluence a ten dostal podobnou příď jako nová generace Clia. Modernizace přinesla nové přední partie a ty se designem masky chladiče spolu s oblými liniemi předního nárazníku jasně hlásí k současnému stylu značky Renault.

K novinkám Fluence patří i multimediální a navigační systém R-Link, asistent rozjezdu do kopce, poloautomatická brzda, LED pro denní svícení umístěné nad mlhovými světly v předním nárazníku, lehce zatmavené koncové svítilny a nový design litých kol.

Renault Fluence
Kromě osvědčených motorů se pod kapotou objevuje i nový motor 1,6 dCi o výkonu 96 kW při 4 000 min-1 se spotřebou 4,6 l/100 km. Že se nejedná o žádný malý vůz, dokazuje i jeho délka 4 618 mm. Objem zavazadlového prostoru je 530 litrů.

Cena od 264 900 Kč s DPH
Informace poskytl: OPPORTUNITY
www.opportunity.cz


Mercedes-Benz E

Mercedes-Benz podrobil třídu E rozsáhlé modernizaci. Výrazný krok kupředu činí nová třída E z hlediska hospodárnosti a ekologie. Na tom se podílejí nové výkonné zážehové čtyřválce BlueDIRECT s náročnou technikou přímého vstřikování.

Dále se nové Éčko může pochlubit aktivním asistentem pro jízdu v jízdním pruhu, jenž dokáže zabránit také srážce s protijedoucími vozidly, nebo neoslňujícími trvale zapnutými dálkovými světlomety. Tento výrazný vývojový skok v oblasti techniky umocňuje atraktivní nový design třídy E, který suverénně zrcadlí inteligenci a emoce.

mercedes E

Cena od 817 000 Kč bez DPH
Informace poskytl: Mercedes-Benz Česká republika
www.mercedes-benz.cz


Mercedes-Benz Citan

Podává výkony jako obr, žízeň má jen jako vrabec – nový Mercedes-Benz Citan je hospodárným kompaktním vozem do města. Nový Citan v sobě spojuje minimální emise CO2 s praktičností a vysokou výkonnost s nízkými provozními náklady. Citan v provedení BlueEFFICIENCY dosahuje normované spotřeby paliva 4,3 l/100 km – žádný jiný vůz do města poháněný spalovacím motorem v této kategorii nespotřebuje méně a žádný nemá nižší emise. Neméně pozoruhodné jsou hodnoty objemu nákladového prostoru až 3,8 m³ a maximální užitečná hmotnost 800 kg.

Mercedes Citan

Cena od 397 000 Kč bez DPH
Informace poskytl: Mercedes-Benz Česká republika
www.mercedes-benz.cz


Karel Matoušek

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...