MPV vozy: Na hory či k moři s celou rodinou

Brno, 20. března 2013 - Některá auta si pořizujeme čistě pro radost ze stovek koní skrytých pod kapotou či důstojného a reprezentativního vzhledu. Jindy však přichází na řadu praktičnost – schválně, kolik nezbytných zavazadel musíte naložit na čtrnácitdenní dovolenou k moři či prodloužený víkend na horách s celou rodinou?

MPV-ilustracni

Nejen pro tyto případy jsou jako stvořené MPV vozy. Jejich prostorné útroby budete mít problém zcela zaplnit, dostatek místa a pohodlí pro každého cestujícího přijde vhod při čekání v koloně na hranicích a robustnější provedení a vyšší podvozek řady modelů vás nenechá ve štychu, ať už na zasněžené horské silnici či kamenitém sjezdu k pláži. Už aby bylo léto! Nebo si ještě chcete užívat zimy?


Toyota Verso

Nový model vozu Toyota Verso přináší smělejší, sebejistější a uhlazenější styl, vylepšenou jízdní dynamiku, kvalitnější design interiéru a další zdokonalení zaměřené na spotřebu paliva. Nabízí vysokou úroveň výbavy u všech verzí, doplněnou množstvím paketů, které umožňují zákazníkům ještě více personifikovat svůj vůz. Kombinuje nový designérský směr Toyoty Under Priority u předních partií s provedením světlometů a LED světel pro denní svícení ve stylu Keen Look. Ve volbě pohonné jednotky můžete volit ze dvou zážehových motorů a dvou vznětových motorů, nabízejících technologii Toyota Optimal Drive v oblasti výkonu i spotřeby paliva.

Toyota VERSO

Cena od 399 900 Kč s DPH
Informace poskytl: C&K-Toyota Brno
www.toyotabrno.cz


Volkswagen Sharan

Sharan je rekordmanem, co se týče spotřeby paliva a ekologické šetrnosti: se spotřebou paliva 5,3 litru na 100 km je Sharan 2,0 TDI (140 k) nejúspornějším MPV ve své třídě. Pod kapotou motoru se skrývají pokrokové prvky BlueMotion Technology, jako je např. sériově dodávaný systém „Start-Stop. Sharan se může také pochlubit zcela novým konceptem, který zahrnuje sedadlový systém EasyFold (až sedm jednoduše nastavitelných sedadel), nekompromisní bezpečností (sedm airbagů, systém automatického přepínání světel Light Assist, bi-xenonové světlomety s denním svícením LED a statickým odbočovacím světlem) a bezpočtem chytrých detailů. Možnost výbavy adaptivním podvozkem DCC a systémem regulujícím světlou výšku vozu.

VW Sharan

Cena od 754 133 Kč s DPH
Informace poskytl: Porsche Brno
www.volkswagenvbrne.cz


Kia Carens

Model Carens se představuje ve zcela novém vydání. Na první pohled je zřejmý zbrusu nový design, který vhodně zapadá mezi ostatní modely automobilky. Vůz s délkou 4,5 metru působí robustním a současně svěžím dojmem. Při vývoji nové generace modelu Carens byl značný důraz kladen na velikost vnitřního prostoru, který je jedním z rozhodujících argumentů pro vozy tohoto typu. Kia Carens bude nabízena v pěti- i sedmimístné verzi, s tím souvisí i mimořádná variabilita interiéru, která je dána samostatnými sedadly ve druhé řadě. Pro model Carens je připravena čtveřice zážehových i vznětových motorů s přímým vstřikováním a rozpětím výkonů od 85 (115 k) do 130 kW (177 k).

kia carens1

Cena zatím nebyla stanovena
V prodeji od dubna 2013
Informace poskytl: PEMM Brno
www.kia-brno.cz


Citroën Berlingo

Potřebujete velký osobní vůz? Řešení nabízí model Citroën Berlingo. Malý, velký pomocník pro každodenní provoz, ať už ve městě či mimo něj. Vzhled užitkového a interiér dobře vybaveného osobního vozu. Snadným způsobem vyjmete zadní řadu sedadel a vůz je připraven na transport objemnějšího nákladu. Rozměry vozu uspokojí i náročné prostorové požadavky. Délka 4 380 mm, šířka 1 810 mm a výška 1 852 mm. Citroën Berlingo nabízí nejen benzínové, ale i dieselové motorizace. K dodání také ve verzi Furgon. Lze vybírat z pestré škály výbavy a doplňků.

Citroen Berlingo

Cena od 249 900 Kč s DPH
Informace poskytl: C&K-Citroën Brno
www.citroenbrno.cz


Škoda Roomster

Roomster exceluje vnitřním prostorem, díky systému zadních sedadel VarioFlex vychází vstříc všem vašim potřebám. Pokud budete převážet nejmenší členy vaší rodiny, potěší vás, že příprava pro uchycení dvou dětských sedaček se systémem ISOFIX je součástí bezpečnostní výbavy.

Benzinové motory 1,2 TSI vynikají pružností, nízkou hlučností a hospodárností. Dieselové motorizace mají mimořádně nízkou spotřebu paliva. Nejvýkonnější je nový přeplňovaný čtyřválec 1,6 TDI CR DPF/77 kW. Novinkou je ESP Plus, jehož součástí jsou navíc systémy ESP, ASR, EDS, HBA a dokonce asistent rozjezdu do kopce. Roomster může být vybaven nově uspořádanými projektorovými halogenovými světlomety s natáčením. Chránit vás může až šest airbagů.

Skoda Roomster

Cena od 239 900 Kč s DPH
Informace poskytl: Porsche Brno
www.skodavbrne.cz


Hyundai ix20

Hyundai ix20 je moderní malé MPV segmentu B. Vůz dlouhý 4,1 metru má v této třídě neobvykle dlouhý rozvor (2 615 mm) a výšku 1 600 mm. Tyto rozměry společně s inovativním uspořádáním interiéru jsou zárukou, že cestující naleznou uvnitř ix20 velkorysý prostor, který je typický pro mnohem větší vozy segmentu C. Za triumfální lze pokládat i zavazadlový prostor, který již v základním uspořádání pojme objem 440 litrů a díky posuvným zadním sedadlům a nastavitelnému sklonu zadních opěradel může být velmi jednoduše zvětšen. Atraktivitu dále zvyšuje program pětileté komplexní záruky, která zahrnuje 5 let záruky bez omezení ujetých kilometrů, 5 let asistenční služby zdarma a 5 let kondičních prohlídek zdarma.

HYUNDAI iX20

Cena od 249 000 Kč s DPH
Informace poskytl: C&K-Hyundai Brno
www.ckhyundai.cz


Volkswagen Touran

Touran díky své variabilitě poskytuje spoustu prostoru. V závislosti na stupni výbavy je interiér vozu Touran doplněn o praktické prvky, jako je zcela sklopné sedadlo spolujezdce včetně možnosti vytvoření stolku nebo prostoru pro přepravu dlouhých předmětů. Zavazadlový prostor má objem až 1 989 litrů. Touran poskytuje velmi dobrý výhled díky inteligentním funkcím, jako je automatická clona vnitřního zpětného zrcátka nebo na přání dodávané elektricky ovládané panoramatické střešní okno. Je vybaven pouze přeplňovanými motory TSI a TDI s přímým vstřikováním paliva. Díky tomu je velmi ekonomický a vy značně ušetříte. Například spotřeba motoru TSI 1,2 litru s Blue Motion Technology* je při stejném výkonu o 2,2 litru na 100 km nižší než u jeho předchůdce.

VW Touran

Cena od 439 900 Kč s DPH
Informace poskytl: Porsche Brno
www.volkswagenvbrne.cz


Karel Matoušek

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...