Okolí Petrova projde rekonstrukcí

Okolí brněnské katedrály svatého Petra a Pavla získá novou dlažbu, nové veřejné osvětlení, zeleň a lavičky. Brněnští radní vybrali firmu, která zpracuje projekt, aby mohli získat stavební povolení. Zpracování projektu by mělo trvat dva nebo tři měsíce. Na stavbu Brno vyčlenilo asi jedenáct milionů korun. Novinkou bude výrazné omezení vjezdu aut, která se ke katedrále dostanou jedině s povolením brněnského biskupství. V cestě bude stát zádržní patník, který zabrání vjezdu aut. Před zásahem dělníků však zelené plochy kolem katedrály čeká ještě důkladný archeologický průzkum.
Rekonstrukce povrchu kolem Petrova je součástí velké regenerace historického jádra Brna, do které patří také opravy Moravského náměstí a Joštovy ulice. Projekt začal loni na podzim rekonstrukcí Moravského náměstí a Běhounské ulice, která přejde v kompletní rekonstrukci navazující Joštovy ulice.

Petrov_1.jpg


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...