Okolí Petrova projde rekonstrukcí

Okolí brněnské katedrály svatého Petra a Pavla získá novou dlažbu, nové veřejné osvětlení, zeleň a lavičky. Brněnští radní vybrali firmu, která zpracuje projekt, aby mohli získat stavební povolení. Zpracování projektu by mělo trvat dva nebo tři měsíce. Na stavbu Brno vyčlenilo asi jedenáct milionů korun. Novinkou bude výrazné omezení vjezdu aut, která se ke katedrále dostanou jedině s povolením brněnského biskupství. V cestě bude stát zádržní patník, který zabrání vjezdu aut. Před zásahem dělníků však zelené plochy kolem katedrály čeká ještě důkladný archeologický průzkum.
Rekonstrukce povrchu kolem Petrova je součástí velké regenerace historického jádra Brna, do které patří také opravy Moravského náměstí a Joštovy ulice. Projekt začal loni na podzim rekonstrukcí Moravského náměstí a Běhounské ulice, která přejde v kompletní rekonstrukci navazující Joštovy ulice.

Petrov_1.jpg


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...