ORIOSA pořádala výstavu luxusních švýcarských hodinek

Brno, 12. prosince 2011 - Již tradičně pořádala brněnská společnost ORIOSA výstavu ojedinělých kolekcí luxusních švýcarských hodinek značek IWC Schaffhausen, Jaeger LeCoultre a Chopard. Výstava v prostorách firmy na náměstí Svobody přilákala od poloviny listopadu do začátku prosince návštěvníky ze širokého okolí Brna, z Čech i Slovenska.

hodinky250

Jako samostatná byla představena kolekce IWC Schaffhausen, kde opět dominovaly modely Grand Complication a Il Destriero ze soukromé sbírky. Novinky roku 2011- především Portofino  s osmidenní reservou chodu se staly středem zájmu stálých zákazníků. Vedle klasiky z kolekce IWC Schaffhausen jako je například model Portugieser s věčným kalendářem, si i na novinky zájemce musí počkat, někdy i několik měsíců. Limitované edice vydávané každoročně, je třeba objednat i s ročním předstihem.Nosit IWC na ruce je však ctí každého majitele těchto švýcarských  hodinek, a neuvěří tomu nikdo, kdo to sám nezkusil. Značka IWC Schaffhausen byla na Český respektive tehdy ještě na Československý  trh znovu uvedena firmou Oriosa již v roce 1991.

Švýcarská značka Jaeger LeCoultre v roce 2011 věnovaném 80letému výročí modelu REVERSO zůstává věrna své tradici a předvádí zde to nejlepší co se v řadě Reverso vyrábí.Přesto se však nosným motivem této výstavy stává model Duomètre , který umí  stopovat s přesností na 1/6 vteřiny. I zde Švýcaři nestačí vyrábět a pokrýt poptávku po hodinkách Jaeger LeCoultre, a to jen proto, že stále zůstávají věrni své preciznosti, svému řemeslu a hodinářskému umění.

Třetí značkou do švýcarské trilogie je CHOPARD, známý nejen svými šperky , ale i hodinkami ze své manufaktury ve Flerieur. Chopard již tradičně prostřednictvím firmy ORIOSA předvedl svoje šperky v provedení bílé a růžové vždy jen 18karátové zlato, osázené brilianty té nejvyšší kvality. Zájmu zákaznic se těšily především šperky z řady Happy Diamonds a Happy Spirit. Předvedeny zde byly i kousky určené jen těm nejnáročnějším, jejichž cena se pohybuje v řádu sedmimístných čísel. Hodinky  Chopard z řady Classic Racing jsou strhujícím zážitkem pro vyznavače  automobilového sportu. I zde se na přesnosti a kvalitě podílí sehraný tým hodinářských mistrů, jejichž mimořádná  díla  jsme zde mohli vidět.

Zákazníci hodinářství Oriosa měli možnost vlastní soukromé prohlídky na základě rezervace. Výstavy byly jinak přístupné veřejnosti a těšily se velkému zájmu návštěvníků a to nejen z Brna, ale i z celé Moravy, Čech  a Slovenska.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...