ORIOSA pořádala výstavu luxusních švýcarských hodinek

Brno, 12. prosince 2011 - Již tradičně pořádala brněnská společnost ORIOSA výstavu ojedinělých kolekcí luxusních švýcarských hodinek značek IWC Schaffhausen, Jaeger LeCoultre a Chopard. Výstava v prostorách firmy na náměstí Svobody přilákala od poloviny listopadu do začátku prosince návštěvníky ze širokého okolí Brna, z Čech i Slovenska.

hodinky250

Jako samostatná byla představena kolekce IWC Schaffhausen, kde opět dominovaly modely Grand Complication a Il Destriero ze soukromé sbírky. Novinky roku 2011- především Portofino  s osmidenní reservou chodu se staly středem zájmu stálých zákazníků. Vedle klasiky z kolekce IWC Schaffhausen jako je například model Portugieser s věčným kalendářem, si i na novinky zájemce musí počkat, někdy i několik měsíců. Limitované edice vydávané každoročně, je třeba objednat i s ročním předstihem.Nosit IWC na ruce je však ctí každého majitele těchto švýcarských  hodinek, a neuvěří tomu nikdo, kdo to sám nezkusil. Značka IWC Schaffhausen byla na Český respektive tehdy ještě na Československý  trh znovu uvedena firmou Oriosa již v roce 1991.

Švýcarská značka Jaeger LeCoultre v roce 2011 věnovaném 80letému výročí modelu REVERSO zůstává věrna své tradici a předvádí zde to nejlepší co se v řadě Reverso vyrábí.Přesto se však nosným motivem této výstavy stává model Duomètre , který umí  stopovat s přesností na 1/6 vteřiny. I zde Švýcaři nestačí vyrábět a pokrýt poptávku po hodinkách Jaeger LeCoultre, a to jen proto, že stále zůstávají věrni své preciznosti, svému řemeslu a hodinářskému umění.

Třetí značkou do švýcarské trilogie je CHOPARD, známý nejen svými šperky , ale i hodinkami ze své manufaktury ve Flerieur. Chopard již tradičně prostřednictvím firmy ORIOSA předvedl svoje šperky v provedení bílé a růžové vždy jen 18karátové zlato, osázené brilianty té nejvyšší kvality. Zájmu zákaznic se těšily především šperky z řady Happy Diamonds a Happy Spirit. Předvedeny zde byly i kousky určené jen těm nejnáročnějším, jejichž cena se pohybuje v řádu sedmimístných čísel. Hodinky  Chopard z řady Classic Racing jsou strhujícím zážitkem pro vyznavače  automobilového sportu. I zde se na přesnosti a kvalitě podílí sehraný tým hodinářských mistrů, jejichž mimořádná  díla  jsme zde mohli vidět.

Zákazníci hodinářství Oriosa měli možnost vlastní soukromé prohlídky na základě rezervace. Výstavy byly jinak přístupné veřejnosti a těšily se velkému zájmu návštěvníků a to nejen z Brna, ale i z celé Moravy, Čech  a Slovenska.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...