Druhý ročník Čejkovických bylinkových slavností

Brno, 20. srpna 2011 - Již po druhé v neděli 28. srpna od 12:00 společnost Sonnentor s.r.o., tradiční výrobce biočajů, biokoření a dalších bioproduktů se sídlem v jihomoravských Čejkovicích otevře své sluneční brány pro všechny milovníky bylinkových čajů. Podobně jako minulý rok se i letos akce uskuteční v malebné moravské, historií opředené obci Čejkovice.

bylinky

A to na jejím samotném vršku, nad starodávnou templářskou tvrzí je již nyní Sonnentor v plné přípravě poskytnout rozptýlení, občerstvení a odborné výklady spojené s prohlídkou výrobních hal všem zájemcům.

Přijďte se sami přesvědčit o tom, jak se vyrábí Váš oblíbený čaj od výkupu a zpracování bylinky až po vsypání čajové směsi do nálevového sáčku. Využijte i Vy možnosti vychutnání čajové směsi, kterou Vám po předložení Vaší originální receptury namíchá paní Eva Kubišová, jedna z českých pěstitelek bylinek, která dodává Sonnetor již několik let sušené bylinky a květy.

Je připraven bohatý kulturní program, kde vystoupí místní dechová hudba Vinařinka, dětský soubor Kyjovánek a vtipným divadelním představením vás pobaví hroznolhotský ochotnický spolek Hrozen.

Nebude chybět ani ochutnávka biovín z přilehlých vinohradů s možností prohlídky sousedních historických Templářských sklepů. Návštěvníci budou mít možnost ponořit se do dávné historie a v chládku tajemné soustavy templářských chodeb vychutnat lahodný mok z révy vinné a nechat se unášet po stopách Komtura Ekka.

Pro děti je připravena raráškova naučná stezka, dětský hrací koutek a projížďka na koních. Malým dárkem pro ty šťastnější bude výhra v tombole.

Od roku 1992 se v Sonnentoru v Čejkovicích zpracovávají skutečné bylinkové speciality v souladu s přírodou. Návštěvníci slavností budou mít jedinečnou příležitost zblízka poznat provoněné sklady i výrobní prostory s bylinkami a kořením a zhlédnout zrození nálevového sáčku biočaje od výkupu bylin, až po jeho samotnou výrobu v moderním čejkovickém areálu. Pro dospělé i děti bude celé nedělní odpoledne připraven bohatý a zajímavý program.

Program:
12:00 hod
- Slavnostní zahájení u výrobní haly Akropolis na kopci Mlaty nad Templářskými sklepy
12:30 - 18:00 hod
- Celoodpolední kulturní program. Vystoupí dechová hudba Vinařinka z Čejkovic, dětský národopisný soubor Kyjovánek a také nezapomenutelný hroznolhotský ochotnický spolek Hrozen se svým humorným představením.
- Prohlídky firmy s výkladem
- Ochutnávky biočajů, biokoření i dalších biospecialit SONNENTORu
- Mini biojarmark, řemeslný jarmark
- Ochutnávka biovín s možností návštěvy sousedních Templářských sklepů                                 - Bylinková zahrádka s možností zakoupení bylin v kontejnerech
- Dobrodružná naučná stezka pro malé i velké rarášky a dětský hrací koutek
- Projížďka na koních
- Občerstvení s nabídkou biospecialit a biosladkostí z brněnské biorestaurace REBIO
17:30 hod
-Bohatá tombola
18:00 - 18:30 hod
-Zakončení bylinkových slavností


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...