Brněnské dny pro zdraví se zaměřují zejména na pohyb

Od 25. září do 4. října se koná jubilejní 15. ročník Brněnských dnů pro zdraví. Tuto nejrozsáhlejší kampaň věnovanou zdravému životnímu stylu každoročně připravuje Kancelář Brno – Zdravé město ve spolupráci s řadou sdružení, škol, sportovních klubů a institucí. Za posledních pět let se jí zúčastnilo přes šedesát tisíc Brňanů všech věkových kategorií. Letošnímu ročníku dominuje nabídka orientovaná na pohyb.

zdravi.gif

Pro milovníky pěší chůze se v letošním programu najde řada kurzů tzv. nordic walking a na příznivce in-line bruslení čeká v centru města závěrečná část letního seriálu jízd. Pro ty, kteří se chtějí inspirovat v oblasti cvičení, je připravena ochutnávka pilates, jógy, tai chi apod. Novinkou je cyklus besed a přednášek určený pro rodiče dětí různých věkových kategorií – například o závislosti na počítačích, dětském vzdoru nebo o komunikaci s dítětem.

Protože značnou část obyvatel ve městě tvoří lidé staršího věku, část programu se týká podpory aktivního života seniorů. Hned několik seminářů se bude věnovat procvičování paměti – Paměť nejsou žádné čáry, Kouzla s pamětí či Prevence pro zdraví seniorů. Ženy nad padesát let se dozví zajímavosti z oblasti psychologie a jiných oborů při kulatém stolu V padesáti život nekončí. A chybět nebudou ani speciálně uzpůsobené pohybové aktivity pro lidi vyššího věku.

U příležitosti 15. ročníku kampaně rozjíždí Kancelář Brno – Zdravé město také nový projekt Sítě nekuřáckých restaurací. Jeho smyslem je propagovat nekuřácké podniky a pomoci lidem, aby se sami mohli rozhodnout, zda stráví čas v prostředí zakouřeném, či zdravém. „K dnešnímu dni se do této sítě v Brně přihlásilo 37 restauračních zařízení. Nejvíce se jich nachází v městské části Brno-střed a jde hlavně o restaurace a kavárny.

Podrobné informace o akcích Brněnských dnů pro zdraví 2009 stejně jako kompletní přehled Sítě nekuřáckých restaurací v Brně najdete na http://zdravemesto.brno.cz.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...