Brněnsko láká na zážitky, které jsou z Brna dostupné do půl hodiny

Brno, 21. ledna 2019 – Co spojuje Tišnovsko, Slavkovsko, Ivančicko nebo Oslavansko? Všechny tyto oblasti jsou ideálním cílem pro lidi, kteří chtějí vyrazit z Brna za netradičními, často neobjevenými a rozmanitými, zážitky. Přitom cesta k nim trvá sotva půl hodiny a autentickou atmosféru můžou návštěvníci prožít i bez auta.

pernstejn

Pivní stezka, na jejímž konci může být účastník korunovaný pivním králem. Jednoduchá hra pro celou rodinu, při níž se sbírají „korálky“ komorné Elišky poztrácené na dvoukilometrové cestě z Nedvědic na hrad Pernštejn. Nebo cyklovýšlap do hlubin hornické duše na Oslavansku spojený s jízdou na historickém kole s naloženým piknikovým košem i rituálem v podobě vypití„vlajky“ z půldecového pohárku.

I to jsou nové turistické tipy, které na veletrzích Go – Regiontour představila destinační agentura Brněnsko. Spolek měst, obcí, turistických organizací i podnikatelů odkrývá nejen neobjevené výlety určené zejména pro Brňany, kteří chtějí za pár desítek minut vypadnout z ruchu velkoměsta. Odměnou jim pak budou různorodé zážitky, které lze objevovat všemi způsoby – na kole, vlakem i veřejnou, dobře zkoordinovanou, dopravou. Auto pak nebudou potřebovat vůbec, nebo jen na přemístění se ke strategickým místům.

„Celý loňský rok na vlastní kůži a „inkognito“ prozkoumávali regiony, které máme za humny. Výsledkem jsou nejen turističtí průvodci s netradičními, ale zároveň praktickými radami pro cyklisty, pěší i rodiny razícími za víkendovými zážitky. Postupně budeme také spouštět nejrůznější soutěže, hledačky, pátračky… V letošním roce je to například pivní stezka, do které se zapojilo sedm malých pivovarů z Tišnovska nebo rodinná hra Korálky komorné Elišky v oblasti Pernštejna,“ upřesnil ředitel destinační agentury Michal Burian. Připomněl také, že na mnoha místech si turisté už můžou „hrát“ už několikátou sezónu. Například na zámku Slavkov – Austerlitz je připravená prohlídková trasa, při níž děti a rodiče pátrají po ztracené koruně.

Agentura má za cíl lákat turisty do regionů jako je Slavkovsko a Bučovicko, Ždánický les a Politaví, Tišnovsko a Ivančicko. „Chtěli bychom oslovit zejména ty, kteří chtějí vyrazit z Brna za jednodenními zážitky bez auta. Návštěvníci zde můžou ochutnat delikatesy jako je ivančický chřest, jedinečná piva i vína. Kráčet můžou po stopách těžby černého uhlí i bitvy, která změnila evropské dějiny. Kochat se můžou nádhernou přírodou v okolí řeky Svratky i hradu Pernštejn. V létě si pak můžou užívat prvorepublikové koupání v řece nebo výšlapy na historických kolech s připraveným piknikovým košem,“ doplnil Burian.

V regionech v okolí Brna se konají každý rok také akce, které se odkazují na tradice a historii jednotlivých míst. Hrad Veveří už v březnu hostí Slavnosti moravského uzeného a vína, Tišnov zase v dubnu a květnu ukáže Minerály, šperky a drahokamy. Květen již tradičně patří Slavnostem chřestu v Ivančicích, červen pak připomínce roku 1645, kdy byly Bučovice obléhány Švédy. V září se v Zastávce u Brna konají Hornické slavnosti. Turistická sezóna v okolí Brna nekončí ani v zimě – Slavkovsko si každý rok koncem listopadu a začátkem prosince připomíná události spojené s Bitvou u Slavkova.

Tipy na výlety „za Brno“ jsou souhrnně prezentovány na webu gofrombrno.cz , který byl začleněný do oficiálního turistického portálu města Brna gotobrno.cz .


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události