Na nábřeží Svitavy vyrostla naučná chmelnice

Brno, 25. června 2018 – Na Černovickém nábřeží za areálem bývalých jatek vyrostla první brněnská naučná chmelnice. Projekt realizoval Parní pivovar Hauskrecht, který vaří své pivo v nedaleké budově ve spolupráci se spolky Brněnská nábřeží a Černovické sdružení.

chmelnice nabrezi svitavy brno

„Mezi koleje posvitavské vlečky a cyklostezku bylo vysazeno dvacet sazenic chmele otáčivého. Výsadba byla doplněna naučnou tabulí, která popisuje tuto rostlinu, využití chmele v pivovarnictví i v kuchyni a jeho zdravotní účinky,“ říká předseda spolku Brněnská nábřeží Ladislav Kotík. Už se těšíme na první sklizeň brněnského chmele.

Poslední týden školního roku zpestří na nábřeží řeky Svitavy také divadelní představení. Divadlo Feste zopakuje na březích Svitavy i v jejích vodách pohádku Samá voda, která měla premiéru na loňském festivalu Překročme řeku. Pohádkový příběh vypráví o hledání svého místa ve světě propojeném potravním řetězcem. Setkáte se v něm s čápem, žábou, komárem a řasou a dozvíte se, jak může být nebezpečné odmítnout někoho sežrat.

Představení se odehraje hned na dvou místech: v pondělí 25. června na Černovickém nábřeží (za Industrou) a v úterý 26. června u Svitavy na Cacovickém ostrově. Obě představení začínají v 18 hodina a vstup je zdarma.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...