VUT- nakladatelství Vutium

Pracovníci radnice Brno-střed získali nový elektromobil

brno stred novy elektromobilBrno, 10. ledna 2018 – Pracovníci radnice Brna-střed mají od nového roku pro svou práci k dispozici nový elektromobil Volkswagen e-up. Budou jej využívat převážně pro jízdy v rámci městské části Brno-střed a jejího nejbližšího okolí.

Radní na konci roku 2017 schválili nájemní smlouvu se společností Brněnské komunikace a.s., která městské části zajišťuje nájem elektromobilu po dobu čtyř let. Od ledna je již vůz na radnici přistaven a v provozu. Měsíční nájem elektromobilu vyjde městskou část včetně pojištění na necelých šest tisíc korun, což je cena významně výhodnější, než kdyby auto získala přes běžný komerční leasing.

„Jedním z hlavních důvodů, proč jsme přistoupili k pořízení elektromobilu, je umístění radnice ve středu města. A v něm se také bude nejčastěji pohybovat i toto služební auto, které nebude znečišťovat už tak nekvalitní ovzduší v centru města emisemi. Každý krok v tomto směru je podle mého názoru přínosný. Navíc velikost vozu je ideální pro naše potřeby,“ říká iniciátor pořízení elektromobilu Jiří Švachula, druhý místostarosta městské části Brno-střed.

Pracovníci radnice už více než dva roky využívají také dvě elektrokola, která se velmi osvědčila a od jara do podzimu bývají pravidelně vytížená. Jak elektrokola, tak i nový elektromobil se nabíjí v prostorách a na nádvoří radnice.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

MORAVSKÝ VINAŘSKÝ PODZIM 2018