Charitativní koncert vynesl 335 tisíc korun pro onkologicky nemocné děti

Brno, 28. listopadu 2017 - Poslední listopadovou neděli se uskutečnil v kulturním centru Semilasso 10. ročník Benefičního koncertu na podporu Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Celý výtěžek koncertu, rovných 335 439 korun, byl věnován na podporu léčby dětí se zhoubnými nádory.

Agentura Sun Drive Communications, která benefiční koncert již tradičně organizovala, opět uspořádala dva koncerty, odpolední a večerní. Odpolední koncert byl věnován personálu dětské nemocnice jako forma poděkování, za jejich práci a ochotu. Návštěvníci mohli pomoci nejenom zakoupením vstupenky ale i dárcovskou SMS, také proto se letos organizátorům podařilo vybrat neuvěřitelnou částku 335 439 korun.

Finanční částka bude jako každý rok využita na pomoc onkologicky nemocným dětem. „Letos bychom opět směřovali vybrané finanční prostředky na podporu specializované personalizované diagnostiky pro děti se zhoubnými nádory u nás na klinice. Protože jak se ukazuje, stejně tak jako nemají dva lidé totožné otisky prstů, nemají pravděpodobně ani stejné nádory. Proto vyžadují individuální přístup a léčbu. Peníze, které jste pro nás tady vybrali, nám k tomu obrovským způsobem pomohou,“ sdělil MUDr. Jaroslav Štěrba, předseda správní rady a přednosta Kliniky dětské onkologie FN Brno, když osobně přebíral šek s dobročinným výtěžkem.

Letošní dobročinný koncert provázely písně ze známých muzikálů. Zpěváci nejen brněnské hudební scény se postarali o nezapomenutelný zážitek. U více než tisíce diváků, kteří na koncerty dorazili, vyvolali vystoupení umělců radost, smích i slzy. Jitka Čvančarová, Radka Coufalová, Kristýna Daňhelová, Aleš Slanina nebo Miloš Fiala zazpívali v doprovodu klavíristky Šárky Králové a violoncellistky Terezie Fadrné. Všichni účinkující včetně Roberta Jíchy, který zajišťoval uměleckou část koncertu, vystoupili bez nároku na honorář. „ Atmosféra dnešních koncertů byla neuvěřitelná. Jak toho dopoledního, tak i večerního. Mám radost, že mě Robert Jícha na koncert pozval a já tak mohla vystoupit po boku skvělých umělců a podpořit dobrou věc. Myslím si, že právě takové akce a podpora potřebných, má smysl.,“ řekla Jitka Čvančarová.

„Jsem moc rád, že jsme se letos opět sešli a podpořili Nadační fond Krtek. Mám velkou radost z toho, že je mezi námi tolik dobrých lidí, kteří chtějí pomáhat potřebným. Zvlášť bych chtěl poděkovat všem účinkujícím a těm, kteří se na organizaci koncertu podíleli. Právě díky nim byl letošní koncert opět nezapomenutelný. Dále bych rád poděkoval sponzorům a všem, kteří pomáhají,“ dodal Petr Petkovský, jednatel realizační agentury Sun Drive Communications, která se specializuje na pořádání eventů.

Na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno každoročně vyléčí desítky malých pacientů. A právě Nadační fond dětské onkologie Krtek podporuje od roku 1999 práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a je její neoddělitelnou součástí. Hlavní prioritou fondu je zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby, pomoc při vyrovnávání se s jejími následky, podpora rodiny nemocného dítěte a zajištění domácí péče.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN