Špilberk láká na premiérový ročník svatebního veletrhu

Brno, 2. listopadu 2017 - Poprvé si budou moct snoubenci plánovat svatbu na hradě Špilberku. Muzeum města Brna spolu s brněnskou svatební agenturou AV your day chystá o víkendu 4. a 5. listopadu vůbec první ročník menšího komorního veletrhu svatebních služeb. Lidé si prohlédnou spoustu nádherných historických míst v exteriérech i interiérech hradu, které lze pronajmout k obřadu, a v klidné atmosféře se seznámí s širokou plejádou profesionálů z různých odvětví svatebních služeb. Návštěvníci dokonce uvidí svatební retro obřad ve stylu 70. let a zasoutěží si o snubní prsteny v hodnotě 30 tisíc korun.

svatba prstynky

Svatební víkend na Špilberku pomůže všem zamilovaným snoubencům se svatbou jejich snů. Nečeká je žádný hektický veletrh, ale komorní akce, kde v příjemné atmosféře budou mít možnost seznámit se s různými profesionály a prohlédnout si hrad. Muzeum města Brna akci pořádá spolu s agenturou AV your day brněnské svatební koordinátorky Veroniky Polehlové a v plánu mají spoustu lákadel. Návštěvníci si prohlédnou velký diamant, budou soutěžit o snubní prsteny za 30 tisíc korun a podívají se na dobový retro obřad, který jim připomene, jak se lidé brali v 70. letech.

Na hrad přijede luxusní limuzína, chystá se Souboj nevěst, taneční vystoupení, módní přehlídky, zahraje i cimbálovka. Štěstí mohou návštěvníci zkusit i v tombole – jednou z cen budou lístky na brněnskou předpremiéru komedie Dokud nás svatba nerozdělí režiséra Erica Toledana a Oliviera Nakacheho ze zákulisí organizování svateb. Víkendem bude provázet Jana Musilová z Městského divadla Brno, která během víkendu také několikrát zazpívá. Na Špilberku si budoucí novomanželé mohou říct své ano v různých historických prostorách venku i uvnitř. Na akci zjistí, jak dlouho dopředu je nutné prostory rezervovat nebo kolik svatebních hostů se do nich vejde.

Návštěvníci poznají na tři desítky firem, které splní představy o jejich vysněné svatbě. Na Špilberku se představí ti, co umí vyrobit snubní prsteny a šperky, ušít šaty a obléci nevěstu i ženicha, uvázat kytici a připravit květinovou výzdobu, napéct svatební dorty, cukroví a sladkosti, nalíčit a učesat nevěstu a poradit se stylingem oběma novomanželům, vyrobit originální oznámení, zajistit na svatbě hudbu, dobrý zvuk a zábavu, nafotit celou svatbu a natočit z ní video, vystřihnout z papíru siluety svatebčanů nebo dohlédnout, aby na svatbě všechno klaplo.

V roce 2016 uzavřeli Češi nejvíc sňatků za posledních osm let. Uzavřeli na 50 800 manželství, čímž po několika letech překonali padesátitisícovou hranici. Podle Českého statistického úřadu se nejvíce svateb koná v červnu, zatímco nejméně v lednu. Průměrně bývá nevěstám 28 let a ženichům 30 let. Přímo v Brně počet sňatků stoupá od roku 2011, loni jich Brňané uzavřeli necelé dva tisíce. Věk novomanželů v Brně bývá krapet vyšší: u ženichů 35 let, u nevěst 33 let. Svatební obřady jsou časté i přímo na Špilberku, bývá jich na třicet ročně. Termín se vyplatí rezervovat dlouho dopředu. Aby se svatba vydařila, je dobré začít ji plánovat brzy. Právě teď je ten nejlepší čas.

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...