Brno chce spolupracovat na vývoji Hyperloopu

Brno, 8. března 2017 - Začátkem roku se na brněnské hvězdárně uskutečnila odborná konference o vizionářském způsobu dopravy Hyperloop. Na ní došlo také k podpisu dokumentu o navázání spolupráce mezi městem Brnem a americkou společností Hyperloop Transportation Technologies.

Cílem konference TÉMA: HYPERLOOP bylo zejména seznámit laickou i odbornou veřejnost s touto revoluční technologií a společně diskutovat o potenciálu jejího využití. Záměrem bylo začít společně s regionální výzkumnou a vývojářskou komunitou hledat odpovědi na otázky, jaký vliv mohou mít nové druhy dopravy, jako je Hyperloop, na rozvoj města a kvalitu života jeho obyvatel. Důležitým bodem konference bylo představení možností spolupráce na vývoji této převratné technologie se zapojením místní vědecko-výzkumné komunity. Setkání se zúčastnili akademici, podnikatelé, dopravní experti, sociologové, architekti, ekonomové, geografové, politici a další hosté.

„V současnosti můžeme vyvíjet veřejnou dopravu novým způsobem. Můžeme tak vytvořit ekosystém, na kterém může stavět a využívat ho úplně každý. Důležitým aspektem je pro nás i zážitek a pohodlí cestujícího,“ uvedl na konferenci ředitel společnosti Hyperloop Transportation Technologies Dirk Ahlborn.

V rámci panelové diskuse, které se zúčastnili náměstek primátora města Brna pro oblast Smart city Jaroslav Kacer, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast regionálního rozvoje v oblasti školství, vědy, výzkumu, inovací, marketingu Jan Vitula, náměstkyně primátora hl. města SR Bratislavy Ľudmila Farkašovská, zástupce Ministerstva dopravy ČR Martin Pichl a dopravní geograf z Masarykovy univerzity Daniel Seidenglanz, proběhla debata o tom, jak město Brno i Jihomoravský kraj může spolupráci se společností Hyperloop Transportation Technologies konkrétně realizovat, jaký dopad by využití této technologie mohlo mít na kvalitu života obyvatel i o přístupu Ministerstva dopravy ČR k těmto revolučním způsobům dopravy. Zástupkyně z Bratislavy přítomné seznámila se zkušeností ze Slovenska, kde byla spolupráce se společností Hyperloop Transportation Technologies úspěšně nastartována.  

„Prioritou v rámci spolupráce se společností Hyperloop Transportation Technologies bude aktivně zapojit zdejší výzkumnou a vývojovou komunitu. Cílem je propojení místních brněnských firem, startupů, univerzit či vědeckých center, které mohou pro tuto technologii dále vytvářet nová chytrá řešení. Rádi bychom umožnili výzkumníkům, podnikatelům a talentovaným lidem z progresivních oborů navázat na samotnou technologii Hyperloopu a vyvíjet inovace, které zlepší život a mobilitu lidí ve městě,“ sdělil náměstek primátora města Brna pro oblast Smart city Jaroslav Kacer.

Na závěr konference primátor města Brna Petr Vokřál a generální ředitel společnosti Hyperloop Transportation Technologies stvrdili podpisem tzv. Prohlášení o záměru společnou vůli navázat hlubší spolupráci. Cílem je aby se brněnské firmy, výzkumná centra a další subjekty mohly zapojovat do vytváření tohoto nového způsobu přepravy.

Oddělení spolupráce a rozvoje MMB, foto: JIC a HTT

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)