Toulaví psi zakousli v zoo tři klokany a lamu, emu se jim ubránil

Brno, 9. prosince 2015 - Smutně začala středa pro brněnskou zoologickou zahradu. Kvůli útoku dvojice toulavých psů přišla o tři klokany a lamu. „Dnes ráno našla ošetřovatelka ve výběhu v horní části zahrady tři mrtvé klokany rudokrké a jednu lamu vikuňu a zahlédla dva prchající psy. Incident přežil samec emu hnědého, který se útoku psů dokázal ubránit,“ uvedla mluvčí brněnské zoo Monika Brindzáková.

K podobné události přitom došlo již na jaře letošního roku, kdy ve stejném výběhu byli cílem útoku tři nandu pampoví a samice emu hnědého. Po ní bylo opraveno oplocení výběhu a každý týden probíhají kontroly vnějšího plotu areálu v horní části zahrady.

„V těchto místech, v délce přibližně 450 metrů, je oplocení zahrady již zastaralé, a proto se město Brno letos rozhodlo pro investici v předpokládané výši tři miliony korun právě do modernizace této části oplocení. V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele,“ upozornila Brindzáková s tím, že pokud návštěvníci uvidí v okolí zahrady volně se pohybující psy bez doprovodu majitele, mají neprodleně informovat policii nebo přímo vedení Zoo Brno.

Letošní prosinec je pro brněnskou zoo obzvlášť smolný. Před dvěma dny, v pondělí 7. prosince, se totiž ze záložního výběhu podařilo utéct vlku arktickému.

„Vlk se dostal na krátkou dobu i mimo prostory zoo, ale po celou dobu byl jeho pohyb monitorován našimi pracovníky. Měli s ním vizuální kontakt a únik byl nahlášen policii. Chovatelé se snažili vlka odchytit, nakonec byl zasažen uspávací střelou a odvezen zpět do zoo,“ uvedla k incidentu Brindzáková. Podle ní je však vlk arktický plaché zvíře a nepatří do skupiny obzvláště nebezpečných druhů. „Přesto jsme rádi, že naši zaměstnanci dokázali tuto situaci vyřešit rychle,“ uzavřela Brindzáková.

(tof)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)