U hvězdárny přistál rover z Marsu

Brno, 26. října 2015 - Od rána do večera, od soumraku do úsvitu, od pondělí do neděle mohou návštěvníci jakéhokoli věku na vlastní oči, sluch i hmat poznávat svět kolem sebe. Stačí jen navštívit okolí brněnské hvězdárny, kde vyrostla nová interaktivní vědecká stezka. Expozice je volně přístupná a zdarma jsou k ní připraveny i nejrůznější doplňky.

hvezdarna rover

Na ploše v okolí bývalého vodojemu z 30. let minulého století vzniklo několik volně přístupných podest s následujícími interaktivními exponáty.

Návštěvníci zde naleznou model planetárního roveru, zvukovod, 3D skener, kaleidoskop, astronomický dalekohled, polární dalekohled, spektroskop, meteorologickou stanice, pixelovou stěnu či planetární siloměr. Jednotlivé exponáty vědecké stezky jsou mechanické s intuitivním ovládáním, textovými návody a grafickými ikonami.

„Vědecká stezka je expozice v bezprostředním okolí Hvězdárny a planetária Brno s deseti interaktivními exponáty zařazenými do vzájemných souvislostí. Expozice bude nepřetržitě přístupná po celý kalendářní rok, jak v samoobslužném režimu pro individuální návštěvníky bez průvodce, tak k realizaci animačních programů pro základní, střední i vysoké školy vedených instruktorem. Její realizace je součástí naší dlouhodobé strategie měnit naši organizaci ve špičkové centrum neformálního způsobu přírodovědného vzdělávání,“ uvedl Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.

hvezdarna a planetarium brno vedecka stezka kognitorium

(red), foto: archív Hvězdárny a planetária Brno

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF