Benefiční aukce panenek pro UNICEF už dnes na Špilberku

penenkyBrno, 14. února 2014 – Už dnes se na hradě Špilberk uskuteční valentýnská benefiční aukce panenek známých osobností. Od 19.00 budou mít návštěvníci tamní Královské kaple možnost získat originální umělecké dílo a zároveň pomoci dětem ve znevýhodněných oblastech. Výtěžek aukce poputuje na podporu dětských očkovacích programů UNICEF.

„Benefiční aukce panenek u nás již mají dlouhou tradici. Díky tomuto projektu darovali čeští dárci šanci na zdravý život téměř 30 tisícům dětem," řekla ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba. „Právě teď je velmi aktuální krizové očkování dětí na Filipínách a v Sýrii, abychom v oblastech zabránili šíření infekčních nemocí," dodala.

Umělecká díla, která budou dražena, mají několikanásobně vyšší hodnotu, než je jejich vyvolávací cena a tak jejich dražitel může získat jedinečný dárek a udělat dobrý skutek.

Celým večerem bude provázet moderátor Karel Voříšek, který také patří mezi autory uměleckých panenek. Mezi další osobnosti, které pro UNICEF vyrobily své dílo, patří herec, scénárista a režisér Arnošt Goldflam, výtvarnice Bohuslava Olešová, kostýmní výtvarnice Šárka Hejnová, šperkařka a režisérka Blanka Šperková, šperkař a modelář Václav Kostohryz, tvůrce plastik, masek a šperků Jiří Jahelka, malířka a fotografka Kateřina Dubovcová, fotograf Robert Vano a v neposlední řadě režisér Jan Hřebejk.

Kouzlo panenek a uměleckých děl se však neskrývá pouze v jejich vzhledu. Každá postavička představuje konkrétní děti, ke kterým se díky dražitelům dostanou očkovací vakcíny proti nebezpečným chorobám. Vyvolávací cena panenek je 3000 Kč, což je cena za očkování pro 5 dětí.

Program:

19:00 Oficiální začátek benefice
19:05 Přivítání hostů moderátorem akce Karlem Voříškem
19:15 Představení projektu adopce panenek ředitelkou UNICEF Pavlou Gomba a patronkou Terezou Herz Pokornou
19:25 Proslov ředitele Muzea města Brna Pavla Cipriana
19:30 Proslov ředitelky Národního centra regionů, s.r.o. Jiřiny Nehybové
19:35 Proslov primátora města Brna Romana Onderky
19:40 Hudební vystoupení HEIDI JANKŮ
20:00 Dražba panenek 1
20:45 Přehlídka masek a šperků výtvarníka JIŘÍHO JAHELKY
21:15 Dražba panenek 2
22:00 Hudební vystoupení skupiny TŘI MASA

Organizátorem akce je Národní centrum regionů. Patronát nad jejím konáním převzala herečka a choreografka Tereza Herz Pokorná.

foto: archiv pořadatelů


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit