Dražba unikátních panenek podpoří UNICEF

Brno, 12. února 2014 – Národní centrum regionů opět připravilo benefiční aukci panenek pro světovou humanitární organizaci UNICEF. Letos se bude slavnostní večer konat 14. února v Královské kapli Muzea města Brna, kde budou mít zájemci možnost vydražit panenky a jiná umělecká díla vyrobená známými osobnostmi. Kompletní výtěžek dražby poputuje na podporu dětských očkovacích programů UNICEF. O podrobnostech akce informovala Nikola Illeová, PR manažerka Národního centra regionů.

panenky1

„Benefiční aukce panenek u nás již mají dlouhou tradici. Díky tomuto projektu darovali čeští dárci šanci na zdravý život téměř 30 tisícům dětem," uvedla ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba. „Právě teď je velmi aktuální krizové očkování dětí na Filipínách, abychom v oblastech postižených tajfunem zabránili šíření infekčních nemocí," dodala.

Dražitelé budou moci zakoupit například ručně psanou báseň Karla Voříška, panenku od patronky akce herečky a autorky Terezy Herz Pokorné, panenku herce, scénáristy a režiséra Arnošta Goldflama, obraz světoznámé výtvarnice Bohuslavy Olešové, dílo kostýmní výtvarnice Šárky Hejnové, drátěnou panenku od šperkařky a režisérky Blanky Šperkové, anděla od šperkaře a modeláře Václava Kostohryze, ozdobu od šperkaře a tvůrce plastik Jiřího Jahelky, obraz malířky a fotografky Kateřiny Dubovcové, uměleckou fotografii od slavného fotografa Roberta Vana, panenku od režiséra Jana Hřebejka a další.

Vyvolávací cena panenek byla stanovena na tři tisíce korun, což je částka pokrývající očkování pro pět dětí. V minulém ročníku se podařilo vybrat v aukcích v Praze a v Brně dohromady okolo 1,7 milionu korun, přičemž nejvyšší nabídnutá částka za panenku šplhala až ke 200 tisícům Kč.

Benefiční aukce panenek je součástí dlouhodobého projektu UNICEF ČR „Adoptuj panenku a zachráníš dítě", jehož cílem je získat finanční prostředky pro celosvětové očkovací kampaně UNICEF za použití symbolu, který znají všechny děti i všichni dospělí – panenky. Panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti smrtelným dětským nemocem (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna), a může ji podle určeného střihu vyrobit v podstatě každý. Patronkou aukce a slavnostního večera je herečka a choreografka Tereza Herz Pokorná. Benefiční aukci povede a celým večerem provede moderátor Karel Voříšek. Večera se osobně zúčastní ředitelka UNICEF Pavla Gomba.

(red), foto: Kovovka – Václav Kostohryz; archiv Národního centra regionů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
Nejbližší akce

Žádné události