Hvězdárna připravila na podzimní prázdniny program pro děti

Brno, 24. října 2012 – Ve čtvrtek 25. října a v pátek 26. října mají všichni žáci školou povinní podzimní prázdniny. Hvězdárna a planetárium Brno při té příležitosti zařadila do běžného programu hned několik mimořádných pořadů. Ve čtvrtek i pátek v 10.00 a ve 14.00 to je pohádkový pořad Copak děláš Sluníčko? V 11.00 a v 15.00 prohlídka exploratoria s Příběhem Sluneční soustavy.

Pořad Copak děláš Sluníčko? je určen pro děti ve věku od 4 do 8 let. Sluníčko na nás svítí, zahřívá nás, když nám je zima, a dokonce kolem něj obíhá všech osm planet včetně Země. Stačilo přitom málo a mohlo být všechno úplně jinak! Když bylo Sluníčko mladší, chtělo dělat všechno možné. Například se z čista jasna rozhodlo, že zkusí malovat obrazy či zaběhne maratónský závod. Jenže ne vše je tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Takže i Sluníčko nakonec zjistilo, že jeho úkolem je svítit na obloze, starat se o planety anebo si jen tak povídat s hvězdami a kometami. Mírně ztřeštěný pohádkový příběh namluvili Monika Světnicová a Zdeněk Junák, ilustroval Josef Hajný.

Prohlídka exploratoria je naopak určena pro děti starší 8 let. Umělou hvězdnou oblohu, na rozdíl od planetária, zde neuvidíte. Sál exploratoria ovšem nabízí unikátní procházku fascinujícím příběhem Sluneční soustavy. Žáci a studenti se během ní seznámí s moderním pohledem na okolí naší planety, sáhnou si na meteorit starý jeden milion let a s pomocí audiovizuálního systému, který nemá ve střední Evropě obdoby, budou putovat napříč prostorem i časem. K dispozici je také série mechanických exponátů demonstrujících různou tíži stejných předmětů na různých tělesech ve vesmíru, model Foucaultova kyvadla, vlivu odstředivé síly na tvary kosmických těles, model atmosfér plynných planet včetně vodního „tornáda". Z blízka je možné studovat také různé zkameněliny, meteorická skla či vzácné druhy meteoritů. Příběhem Sluneční soustavy vás provede zkušený moderátor, který zodpoví i př ípadné zvídavé otázky. Příběh Sluneční soustavy připravil Pavel Gabzdyl.

Rezerovovat si místo na vybraném pořadu a zakoupit elektronickou vstupenku můžete ZDE.

(red), foto: archiv Hvězdárna a planetária Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)