Masarykův okruh zahájí o víkendu sezónu. Návštěvníky láká na bohatý program

Brno, 11. dubna 2012 – Dvojicí akcí přivítá o víkendu Masarykův okruh novou sezónu 2012. V sobotu 14. dubna se na Automotodromu uskuteční AutochipTuning Show, kdy paddock a přilehlá parkoviště zaplní tunningové vozy. Sobota, která je zároveň dnem otevřené dráhy, láká i na možnost projet se po závodní dráze vlastním autem. Neděle pak bude patřit milovníkům motocyklů a Moto Show Jaro, kde se návštěvníci pokusí o ustavení rekordu v počtu motorek na dráze. O programu informoval tiskový mluvčí Automotodromu Jiří Smetana.

„AutochipTuning Show je prvním setkáním příznivců tuningu po zimě. V Brně si tak budou moci návštěvníci poprvé prohlédnout, co čeští úpravci na svých vozech vylepšili přes zimu," popisuje manažerka akce Iva Lacinová.

Největším lákadlem je opět možnost svézt se po závodní dráze vlastním vozem. „Kromě obvyklých jízd veřejnosti budou probíhat sprinty na cílové rovince a také závod do vrchu, který se pojede po dráze v protisměru z nejnižšího bodu pod Schwantzovou zatáčkou přes „stadion" až na horizont u tribuny A," nastínila Lacinová. Harmonogram programu na dráze je zveřejněn na oficálních stránkách Automotodromu. Pro ty, kteří si na dráhu netroufnou ve vlastním voze, budou v paddocku k dispozici nejlepší čeští okruhoví závodníci, kteří zájemce svezou ve svých závodních vozech.

Po celý den budou probíhat exkurze do zázemí Masarykova okruhu, lidé mohou navštívit například dispečink, z nějž se řídí dění na dráze. Pro děti je připraven skákací hrad, nafukovací fotbalové hřiště nebo dálkově ovládané RC modely. V boxech Masarykova okruhu budou mít stánky prodejci autopříslušenství a tuningových doplňků.

Sraz WTCC po 25 letech

Součástí AutochipTuning Show bude i první z akcí, kterými Masarykův okruh připomíná letošní pětadvacáté výročí od vzniku areálu na Kývalce. Přímo do paddocku se sjedou z celé země majitelé civilních verzí vozů, které na Masarykově okruhu závodily v historicky prvním závodu mistrovství světa. „Jde o auta, které dnešní střední generace velmi dobře zná – Ford Sierra, BMW 3, Alfa Romeo 75 jsou auta, o kterých na sklonku osmdesátých let snila většina českých řidičů. Máme přislíbenu účast asi padesátky vozů včetně takových perel jako je Maserati Biturbo v otevřené verzi Spider, nebo legendární Ford Sierra Cosworth," vypočítává mluvčí Masarykova okruhu Jiří Smetana.

Všechny vozy budou od 12.00 do 15.45 vystaveny přímo v paddocku Masarykova okruhu, od 16.00 do 16.25 je uvidí návštěvníci přímo na závodní dráze, která bude vyhrazena jen pro ně.

Program AutochipTuning Show probíhá od 9.00 do 18.00 a podrobně je zveřejněn na oficiálních stránkách automotodromu, vstupné na osobu činí 200 Kč, parkování v areálu je zdarma.

Padne v neděli rekord v počtu motorek na dráze?

automotodrom1Milovníkům motocyklů je určena nedělní Moto Show Jaro. „Den určený jen pro motorkáře je v našem kalendáři novinkou, kterou vycházíme vstříc stále rostoucí poptávce po volných jízdách veřejnosti na Masarykově okruhu," vysvětluje výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Součástí akce bude pokus o ustavení rekordu v počtu motorek na dráze. „Inspirovala nás podzimní vzpomínková akce na zesnulého jezdce MotoGP Marca Simoncelliho, na kterou přijelo odhadem kolem tisíce motocyklů. Teď bychom akci chtěli zopakovat při příjemnější příležitosti a motocykly na dráze opravdu spočítat," nastínila Ulmanová.

Pokus o překonání rekordu proběhne ve 13 hodin, účastníci by měli na Masarykův okruh dorazit minimálně s třicetiminutovým předstihem. „Účast na rekordu je samozřejmě zdarma a zváni jsou všichni motocyklisté včetně jezdců na mopedech nebo skútrech. Po seřazení na cílové rovince projede celá kolona v klidném tempu dvě kola po závodní dráze. V čele pojedou čeští závodníci v šampionátu MotoGP – Karel Abraham a Jakub Kornfeil," upřesnila Iva Lacinová. Každý účastník dostane pamětní samolepku, kterou si nalepí na motorku. „Podle počtu vydaných samolepek pak spočítáme, kolik motocyklů se jízdy zúčastnilo," vysvětlila Lacinová.

V 11.00 proběhne v prostoru paddocku autogramiáda motocyklových závodníků Karla Abrahama a Jakuba Kornfeila a kaskadéra Pepy Šilera. Ten své umění předvede divákům i v boxové uličce Masarykova okruhu hned dvakrát za den.

Na offroadové dráze Masarykova okruhu (naproti tribuně C) budou probíhat jízdy na čtyřkolkách, návštěvníci se mohou těšit i na Supermotard Show.

Vstup na Moto Show Jaro je zdarma. Součástí Moto Show Jaro nejsou exkurze po Masarykově okruhu, ani doprovodný program pro děti, které probíhají pouze v sobotu 14. dubna.

foto: archiv Autmotodrom Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
17.01. Z mrtvého domu (1928)..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
19.01. 57. ples hotelu International..
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN