Nádraží v Chrlicích se přejmenuje, aby zde lidé mohli kupovat zlevněné jízdné

Brno, 26. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Železniční stanice Chrlice by měla být ještě letos přejmenována na Brno-Chrlice. Vedení radnice o to požádalo, aby obyvatelům předměstí kromě jiného umožnilo nakupovat v systému Českých drah zlevněné jízdenky na dálkové spoje, řekl primátor Roman Onderka. Statutární město Brno požádalo o přejmenování zastávky oficiálním dopisem ředitele Drážního úřadu v Praze. Magistrát chce úřední změnu názvu železniční stanice z Chrlice na Brno-Chrlice.

vlak_kordis_jmk

"Město Brno zahájilo proces přejmenování železniční stanice Chrlice na Brno-Chrlice. Jedná se o změnu historického názvu, který však dnes nerespektuje územní členění. Chrlice jsou součástí Brna od roku 1971 a tento neoddiskutovatelný fakt se musí promítnout i do železniční přepravy," uvedl Onderka.

V případě kladného rozhodnutí o změně názvu stanice ji uskuteční Správa železniční dopravní cesty. Kromě umístění nových tabulí s názvem stanice provede změny ve všech dokumentech spojených s provozováním dráhy a drážní dopravy, například změny v jízdních řádech, v celostátním informačním systému a úpravu softwaru pro výdej jízdenek. Lidé si tam pak budou moci kupovat jako na ostatních brněnských nádražích například zlevněné jízdenky. Podle Onderky je přejmenování stanice reálné ještě letos, v platnost by mohlo vstoupit k 9. prosinci, a to v souvislosti se změnovým termínem jízdních řádů.

Na území města Brna se nachází v současné době celkem devět železničních stanic a zastávek včetně hlavního nádraží. Všechny, s výjimkou Chrlic, nesou kromě místního označení v první řadě název Brno. Jsou jimi Brno-Černovice, Brno-hlavní nádraží, Brno-Horní Heršpice, Brno-Královo Pole, Brno- Lesná, Brno-Řečkovice, Brno-Slatina a Brno-Židenice. Bez přídomku Brno jsou pouze Chrlice, železniční software pro prodej jízdenek proto stanici nezahrnul do slevového systému, pomocí kterého jezdí lidé mezi krajskými a vybranými velkými městy s komerčními slevami.

Jiří Nováček, ilustrační foto: KORDIS JMK

Související články: