3DConnexion

VFU v Brně navštívil známý chirurg malých zvířat Willard

Brno, 26. října 2011 (MEDIAFAX) - Světově proslulý veterinární gastroenterolog a odborník na endoskopii u malých zvířat Michael D. Willard z americké Texas A&M University navštívil Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně (VFU). Ve středu to řekl mediální zástupce univerzity Petr Dušek.

Willard přijel do Brna na pozvání děkana Fakulty veterinárního lékařství VFU Brno Aloise Nečase. "Během dvou dnů obohatil znalosti studentů v oblasti nemocí zažívacího ústrojí," uvedl Dušek.

V pondělí měl Willard v aule VFU Brno seminář o aktuálních tématech v gastroenterologii a v úterý navázal na teoretický výklad praktickým kurzem s interaktivní diskusí a on-line videopřenosem.

Podle Duška byl o Willarda velký zájem. "Pondělních přednášek o pacientech s regurgitací či zvracením, o nových poznatcích a postupech při diagnostice a léčbě jícnu, žaludku, střev a pankreatu se zúčastnilo na 200 studentů veterinárního lékařství. Nechyběli ani postgraduální studenti. Na navazujícím úterním praktickém kurzu měl pak užší okruh 50 účastníků příležitost zapojit se do interaktivního cvičení s dataprojekcí modelových případů, zaměřeného na chronická onemocnění jícnu, diagnostiku a řešení klinických případů potíží u malých zvířat," popsal Dušek.

Willard se v současnosti zabývá unikátním výzkumem stresových situací na závodních psech na Aljašce. Tam zkoumá, jak se velká fyzická zátěž v extrémních podmínkách projeví na zažívacím ústrojí zvířat. Řada z těchto poznatků by mohla být využita nejen v oblasti veterinární medicíny, ale také z hlediska možné prevence či léčby onemocnění trávicího traktu u lidí,“ uvedl děkan Nečas.

Návštěva odborníka se uskutečnila v rámci projektu spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN