VFU v Brně navštívil známý chirurg malých zvířat Willard

Brno, 26. října 2011 (MEDIAFAX) - Světově proslulý veterinární gastroenterolog a odborník na endoskopii u malých zvířat Michael D. Willard z americké Texas A&M University navštívil Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně (VFU). Ve středu to řekl mediální zástupce univerzity Petr Dušek.

michael_willard250

Willard přijel do Brna na pozvání děkana Fakulty veterinárního lékařství VFU Brno Aloise Nečase. "Během dvou dnů obohatil znalosti studentů v oblasti nemocí zažívacího ústrojí," uvedl Dušek.

V pondělí měl Willard v aule VFU Brno seminář o aktuálních tématech v gastroenterologii a v úterý navázal na teoretický výklad praktickým kurzem s interaktivní diskusí a on-line videopřenosem.

Podle Duška byl o Willarda velký zájem. "Pondělních přednášek o pacientech s regurgitací či zvracením, o nových poznatcích a postupech při diagnostice a léčbě jícnu, žaludku, střev a pankreatu se zúčastnilo na 200 studentů veterinárního lékařství. Nechyběli ani postgraduální studenti. Na navazujícím úterním praktickém kurzu měl pak užší okruh 50 účastníků příležitost zapojit se do interaktivního cvičení s dataprojekcí modelových případů, zaměřeného na chronická onemocnění jícnu, diagnostiku a řešení klinických případů potíží u malých zvířat," popsal Dušek.

Willard se v současnosti zabývá unikátním výzkumem stresových situací na závodních psech na Aljašce. Tam zkoumá, jak se velká fyzická zátěž v extrémních podmínkách projeví na zažívacím ústrojí zvířat. Řada z těchto poznatků by mohla být využita nejen v oblasti veterinární medicíny, ale také z hlediska možné prevence či léčby onemocnění trávicího traktu u lidí,“ uvedl děkan Nečas.

Návštěva odborníka se uskutečnila v rámci projektu spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF