Muž poslal psa na exekutora, brněnský soud se zabývá jeho odvoláním

Brno, 29. září 2011 - Krajský soud v Brně se ve čtvrtek zabýval odvoláním Petra Fraňka, který dostal v červenci dva roky vězení za poštvání psa na exekutora. Soudkyně Marie Večeřová případ odročila kvůli vypracování znaleckého posudku na obžalovaného z oboru psychiatrie.

Návrh na vypracování znaleckého posudku podala obhajoba. "Máme za to, že ve věci je nutné provést další stěžejní důkaz z oboru lékařství," sdělil obhájce Martin Pavelka.

Obžalovaný u soudu tvrdil, že je nevinný. "Nestalo se to tak, jak tvrdí poškozený. Byl jsem u toho taky," řekl Franěk.

Ten zároveň upozornil na svůj špatný zdravotní stav. "V roce 1994 jsem měl úraz. Tramvaj mi nedala přednost a bylo po mně, byl jsem 21 dní v kómatu, na půl těla ochrnutý. Není možné, abych tady jenom tak stál a komunikoval po tom všem, co se mnou bylo," uvedl obžalovaný s tím, že pokud půjde do vězení, o všechno přijde.

Okresní soud Brno-venkov Fraňka v červenci potrestal dvouletým vězení s dozorem za to, že v únoru v Malešovicích na Brněnsku poslal se slovy "běž, trhej" psa na exekutora.

Vykonavatel z Fraňkova domu utekl a za rotvajlerem zavřel dveře. Podle obžaloby měl majitel psa dveře otevřít a zvíře se stejnými slovy proti exekutorovi poštvat znovu.

Muž měl však elektrický paralyzér, kterého se po aktivování rotvajler zalekl a vrátil se do domu. Exekutor vše oznámil policii.

 

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)