VUT- nakladatelství Vutium

Moravský vinařský podzim již podevatenácté

Brno, 16. listopadu 2018 – Již podevatenácté budou mít Brňané možnost poznat vína dvacítky vinařů v rámci akce Moravský vinařský podzim. Tradičním místem konání je brněnské Kongresové centrum. Degustaci doprovodí ochutnávka 12 druhů sýrů a cimbálová muzika z Horňácka.

   

Vinná galerie slaví 15. narozeniny a natočí třetí díl filmu Bobule

Brno, 15. listopadu 2018 – Psal se 1. listopad roku 2003, když se poprvé otevřely brány brněnské Vinné galerie, jejíž majitelé Tomáš a Martina Vicanovi si dali za cíl, že propojí světy vína a umění. Vinná galerie dnes není jen brněnským, nýbrž celorepublikovým kulturním fenoménem. Vedle stovek degustací a desítek výstav totiž stojí také za filmy Bobule a Lidice, za seriálem Vinaři, za řadou opravených soch svatých Nepomuků či za edicí vín Karel Roden.

Public relations

  • Co má společného 16 brněnských fitness a wellness center? Rezervační systém CLUBSPIRE

    Co má společného 16 brněnských fitness a wellness center? Rezervační systém CLUBSPIRE

    K čemu je fitness či wellness centru chytrý rezervační systém? K efektivní správě provozu, strategickému řízení, odbavování klientů, optimálnímu zaplnění i marketingu. Starý dobrý sešit, tužka a jedna slečna zvedající telefon už jsou dávno za zenitem. A brněnská sport centra si to začínají uvědomovat. Kde by měla hledat software, který jim všechno to slibované efektivní fungování zajistí?
   

Svoboďák v neděli ožije tradičním Svatomartinským koštem

Brno, 8. listopadu 2018 – Již 14. ročník největší degustace Svatomartinských vín v zemi – Svatomartinský košt proběhne tradičně v neděli 11. listopadu na brněnském náměstí Svobody. Ochutnávku 100 druhů Svatomartinských vín pořádá jako každý rok Vinařský fond, který zároveň finančně podporuje řadu dalších svatomartinských akcí po celé republice. Těšit se můžeme na opravdu zajímavý ročník!

   

Svatomartinský Mikulov láká na osvědčenou tradici i novinky

Mikulov, 8. listopadu 2018 – Od 9. do 18. listopadu proběhne akce, na kterou se spousta milovníků vína, Mikulova a dobré nálady a folkloru těší - Svatomartinský Mikulov. O dvou víkendech čeká obyvatele a návštěvníky Mikulova bohatý kulturní program, který si užijí nejen dospělí, ale i děti.

   

Víno z blízka na Špilberku se zaměří na nabídku malých vinařů

Brno, 7. listopadu 2018 – Menší vinařství, která lidé v supermarketech nenajdou, unikátní prostory s expozicemi a možnost on-line zakoupit vybraná vína. To jsou tři lákadla akce Víno z blízka na Špilberku, která se koná na hradě už podruhé. Degustace sta vzorků vín se uskuteční v sobotu 1. prosince.

   

Novinky brněnských vinoték - listopad 2018

Brno, 1. listopad 2018 – Vedle klasických odrůd, jako je Veltlín, Sylván či Rýňák najdeme mezi novinkami i jednu, kterou doposud pil asi málokdo. Přitom je u nás zapsaná od roku 2011. Cabernet Dorsa vznikl v roce 1971 ve Státním vinařském ústavu ve Weinsbergu v Německu křížením odrůd Dornfelder a Cabernet Sauvignon.

   

Vinařství roku 2018 již zná své finalisty

Brno, 1. listopadu 2018 – Finalisté, kteří budou bojovat o titul v devátém ročníku prestižní vinařské soutěže Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR, jsou již pro letošek vybráni. O vítězství bojují malá, střední a velká vinařství. Vítězové těchto kategorií a absolutní vítěz soutěže pak budou vyhlášeni 24. ledna 2019 v Brně.

   

Strana 1 z 78