Mezi Sadovou a Lesnou vzniklo nové lesní hřiště

Brno, 25. července 2023 - Na hřiště s přírodními prvky do chládku lesa mohou nově vyrazit rodiče či prarodiče s dětmi. Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás bylo v úterý 18. července v blízkosti ulice Jurkovičova slavnostně otevřeno Lesní hřiště pro Lesnou a Královo Pole.

230718 lesni hriste foto sch039 archiv mmb

A na co se zde děti mohou těšit? Třeba si zajezdit na dvanáct metrů dlouhé nerezové skluzavce, vyšplhat po lanovém nebo dřevěném žebříku do pirátské rozhledny a rozhlédnout se po okolí originálním dalekohledem, zdokonalit si pohybové dovednosti, procvičit rovnováhu na opičí a balanční stezce nebo nízkých lanových překážkách.

„Mám radost, že se podařilo prakticky uprostřed lesa vybudovat unikátní dětské hřiště a současně díky pomoci dendrologa využít pro některé atrakce i zdravé stromy, které jsou opatřeny ochrannými prvky. Jako dopadová plocha je použita vrstva čistě přírodní štěpky. Samotného mě z prvků asi nejvíc zaujal pojízdný fendr, lanové girlandy a samozřejmě skluzavka. Určitě doporučuji přijít si hřiště vyzkoušet, můžete spojit návštěvu i s pěknou procházkou lesem okolo kaple svatého Antoníčka,“ připomněl radní pro participaci Filip Chvátal.

Projekt si odhlasovali občané Brna v roce 2020 s celkovým počtem 3 104 hlasů.

„Cílem mého projektu bylo rozšíření občanské vybavenosti přilehlých sídlišť Sadová a Lesná o dobrodružné lesní hřiště, zvýšit motivaci pro děti aktivně trávit volný čas v přírodě a pohybem. Lesní hřiště ocení děti hlavně teď v parném létě, kdy se mohou bavit pod korunami stromů,“ uvedla navrhovatelka Martina Blahová.

Zdroj: TIS MMB, foto: paro.damenavas.cz


Související články: