Běh pro Paměť národa se letos přesune na Kraví horu

Brno, 19. března 2023 – I letos poběžíme za všechny, kteří se nevzdali. Tak zní slogan Běhu pro Paměť národa, jenž má v Česku už osmiletou tradici. Zaplacením startovného běžci přispějí na dokumentování dalších příběhů pamětníků (nejen) 20. století. Na trať se vydají v sobotu 20. května na Kraví hoře. Vybrat si mohou z několika možností - organizátoři připravili trasy na 4 nebo 8 km a chybět nebude ani štafeta na 4 x 2 km pro čtyřčlenné týmy, závod na 1 km pro rodiny nebo závod na 200 metrů pro nejmenší.

beh pameti naroda kravi hora brno

“Kraví hora je skvělou centrální lokalitou. Doufáme, že se díky tomu letos Běhu zúčastní ještě víc běžců, než tomu bývalo doposud,” říká David Butula, ředitel Paměti národa Jižní Morava. On sám se každoročně účastní rodinného běhu se svými dvěma dcerami. “Nejde o to si tu zaběhnout rekord, ale připomenout si lidi, kteří pro nás něco znamenají, jsou nám inspirací nebo kterým chceme tím během symbolicky vzdát hold,” vysvětlil Butula a doplnil, že kromě běhu samotného bude na akci i pestrý doprovodný program.

Harmonogram:

  • 14:00 zahájení registrace na místě: běh na 4, 8 km, 1 km „rodinný běh“, štafeta
  • 15:00 START dětí na 200 metrů do 12 let
  • 15:10 START dětí na 200 metrů do 6 let
  • 15:30 START běhu na 4 km
  • 15:45 vyhlášení výsledků dětských běhů
  • 16:00 START běhu na 8 km
  • 16:30 START štafet
  • 17:00 START rodinného běhu na 1 km
  • 17:30 vyhlášení

Doprovodný program mohou zájemci sledovat v události Běh pro Paměť národa 2023 v Brně na Facebooku. Předprodej startovného je spuštěn na webu behpropametnaroda.cz/brno.

Zaplacením startovného běžci přispějí Paměti národa, která dokumentuje osudy pamětníků a
vypráví jejich příběhy dalším generacím. Jak? Na Radnické 10 se bude již pár dní po Běhu otevírat dlouho připravovaná interaktivní expozice. Zájemci jsou zváni k návštěvě.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...