Brno podpoří hokejovou akademii

Brno, 21. února 2022 - Rada města Brna doporučila zastupitelstvu schválit Memorandum o spolupráci mezi Českým svazem ledního hokeje, spolkem KOMETA GROUP, Jihomoravským krajem a statutárním městem Brnem. Jeho cílem je prosazovat společné zájmy v oblasti podpory talentované mládeže Komety, a to v rámci projektu Akademie Českého hokeje.

hokej hokejka brusle

„Podpora je zaměřená na projekt Akademie Českého hokeje, jehož nositelem je Český svaz ledního hokeje. Pro udělení statusu Akademie Českého hokeje musí kluby splnit náročná kritéria týkající se zázemí mládežnických týmů, kvalitního stravování, partnerské střední školy, partnerského evropského klubu a podobně. Kometa je dlouhodobě součástí projektu a její práce s mládeží je výborně hodnocená. Chceme, aby tato příjemná tendence pokračovala a aby v Brně i nadále vyrůstali špičkoví hokejisté,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

„Finanční podpora města bude realizována prostřednictvím dotace spolku KOMETA GROUP, a to maximálně do výše 2,5 mil. Kč ročně. Bude sloužit na úhradu nákladů spojených s pronájmem sportovišť, např. hokejové haly nebo tělocvičny. Hokej patří mezi hlavní sportovní odvětví, které město strategicky podporuje. Podobné memorandum funguje také v rámci podpory fotbalové akademie. Věřím, že tento krok povede k vytvoření moderní hokejové akademie, jež bude fungovat za podpory svazu, města a kraje,“ dodal první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Akademie Českého hokeje si klade za cíl vytvářet co nejlepší podmínky pro rozvoj hokejových schopností mladých hráčů v návaznosti na středoškolské studium. Dalším cílem je budování zdravých návyků hokejistů, co se týká nejen tréninku a stravy, ale také třeba přístupu ke škole. Právě toho si cením nejvíce, že projekt propojuje hokejový život s tím reálným a připravuje mládež na budoucnost nejen na ledě, ale i mimo něj,“ vysvětlil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

„Po výsledcích na olympiádě to vidíme ještě víc než předtím, že český hokej potřebuje podporu mladých talentů. Proto chceme poskytnout až dva miliony korun ročně na skloubení špičkového tréninku a kvalitního studia. Zkušenosti ze světa ukazují, že jedno bez druhého nemá smysl. Připojení k memorandu kraj potvrdí na čtvrtečním jednání zastupitelstva," uvedl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Konkrétní výše podpory bude vycházet z finančních možností města Brna a potřeb spolku KOMETA GROUP.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...