HC Masaryk University doplní brněnskou hokejovou scénu

Brno, 4. září 2017 - Brněnskou hokejovou scénu doplní od nové sezóny univerzitní tým HC Masaryk University. Za zrozením týmu stojí trojice bývalých spoluhráčů z již zaniklé brněnské Techniky – Ondřej Stehlík, Josef Novák a Peter Bustin. Tým bude ve znaku nosit medvědí tlapu.

„Zvolili jsme jako symbol medvěda, který má působit jako ochranář a zároveň budí respekt,“ říká jeden ze zakladatelů univerzitního týmu, útočník Peter Bustin. Útočištěm hokejistů, jež budou nosit v názvu jméno největší univerzity v Brně, se stanou Hokejové haly dětí a mládeže v Brně za Lužánkami na ulici Střední. „Hala nám vyhovuje po všech podmínkách a děkujeme jejímu vedení, že se nám snaží vycházet vstříc i přesto, že je velmi vytížená. Jen je škoda, že Brno nedisponuje halou pro 2–3 tisíce lidí,“ posteskl si manažer Masárny Ondřej Stehlík.

S financemi pomůže crowdfunding a snad i sponzoři
HC Muni logoTěžkým úkolem před startem soutěže je pro nový tým zejména získání financí, mimo oslovení sponzorů se budou peníze na chod mančaftu získávat i pomocí, v posledních letech populárního, crowdfundingu. Fanoušci tak budou moci získat fanouškovské předměty, permanentky nebo se dokonce mohou stát sponzory týmu!

„Pomocí crowdfundingu se pokusíme získat jak finanční prostředky na provoz týmu, tak primárně chceme přivábit fanoušky, kteří nás budou v těžkých zápasech podporovat,“ zmiňuje Peter Bustin. Již zmíněný crowdfunding bude probíhat v září, před startem ligy. V jakém kádru medvědi do ligy naskočí prozatím není zcela jasné.

Tým vykrystalizuje během tří týdnů
„Od 4. září probíhá try-out, který bude trvat tři týdny, v něm se z více než 40 přihlášených hráčů vyselektuje tým, který by měl v EUHL (Evropská univerzitní hokejová liga) bojovat o nejvyšší příčky. Není cílem poskládat tým jen s dostatečným počtem pro odehrání zápasu, chceme mít především dost široký kádr, abychom i v případě vln zranění, popřípadě při zkouškovém období, měli konkurenceschopný tým. O hráče, kteří se do našeho kádru nedostanou, se samozřejmě postaráme. Budou nabídnuti jiným týmům v okolí, ať už v kraji, druhé lize nebo EUHL,“ řekl před startem soutěže Kryštof Severa, media manager týmu.

Personální obsazení týmu vzniklo zejména ze studentů, kteří získávají praxi ve svém oboru. Jedná se zejména o studenty marketingu a také žurnalistiky. „V budoucnu bychom rádi zapojili i studenty právnických oborů, výživové poradce, trenéry, ekonomy a další,“ doplňuje Peter Bustin.

Samotná myšlenka o vzniku týmu se uradila takřka před rokem. Po roce příprav, dalekosáhlých jednáních a probděných nocích se blíží kýžený cíl – start EUHL. Ten proběhne na přelomu září a října. Cílem samotné soutěže je přiblížit se zámořským univerzitním soutěžím, které jsou i mezi fanoušky v zámoří nesmírně populární. „Věřím, že zde potenciál pro růst je, avšak je to běh na dlouhou trať. Uvidíme třeba za deset let,“ tvrdí Josef Novák na adresu EUHL. Tým okolo Petera Bustina, Josefa Nováka a Ondřeje Stehlíka připravuje pro své fanoušky několik překvapení a zajímavostí.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit