Stolní tenisté na vozíku se již popatnácté utkali v Brně

Brno, 16. listopadu 2016 - Během uplynulého víkendu se již popatnácté konal tradiční turnaj ve stolním tenisu vozíčkářů O pohár primátora města Brna, který je zároveň posledním kolem letošního ročníku Českého poháru stolního tenisu vozíčkářů. Turnaj se mohl uskutečnit i díky příspěvku Nadace ČEZ ve výši 50 000 korun.

Příspěvek Nadace ČEZ využil sportovní klub Moravia Brno, který od roku 1981 pořádá sportovní aktivity pro tělesně postižené, na kompletní zajištění turnaje, od pronájmu tělocvičny a herních stolů, přes ubytování účastníků až po ceny pro vítěze turnaje. „Odměnu dostanou také děti ze Základní školy Kamínky, které budou sbírat míčky,“ uvedl místopředseda SK Moravia Brno Vojtěch Vašíček.

Turnaj je otevřený účastníkům ze všech výkonnostních kategorií, letos dorazilo 50 hráčů. V kategorii A nejvýkonnějších hráčů a reprezentantů v Brně zvítězil Michal Stefanu, ve skupině B výkonnostních hráčů vyhrál Pavel Fiala a ve skupině C mezi nováčky a veterány se prosadil Filip Nacházel. Celý Český pohár stolního tenisu vozíčkářů letos ovládl v nejvyšší skupině A ovládl Jaroslav Hadrava, ve skupině B uspěl brněnský vítěz Pavel Fiala a ve skupině C celkově zvítězila Beáta Mentznerová.

Nadace ČEZ konání turnaje podpořila prostřednictvím grantového programu Podpora regionů. „Pohybové aktivity jsou jednou z cest, jak navrátit do společnosti handicapované lidi odkázané na invalidní vozík. Oceňujeme úsilí a vytrvalost brněnského sportovního klubu, který se o své členy stará už pětatřicet let,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.


Související články: