Agresivní fotbaloví fanoušci Brna napadli zlínské policisty kamením

Zlín, 10. května 2012 (MEDIAFAX) - Agresivní fotbaloví fanoušci z Brna poranili po středečním zápase s Tescomou Zlín jednoho zlínského policistu. Uvedla to policejní mluvčí Jana Bartíková, rozběsněný dav začal po zlínských policistech házet kamení. Incident se stal těsně po skončení fotbalového utkání nad sportovním areálem. Co přesně rozběsnilo dav, zatím policie neví.

Při utkání fanoušky zvládla bezpečnostní agentura, k vážnějším problémům nedošlo. Policejní hlídka pak potřebovala zjistit totožnost jednoho mladíka, který při utkání používal zakázanou pyrotechniku. "Po několika minutách jsme ho propustili a chvíli na to začali fanoušci řádit. Na příslušníky pořádkové jednotky začali házet kameny, jednoho poranili. Policejní jednotka musela použít dokonce zásahovou výbušku, aby dav zvládla. Kvůli podezření z útoku na úřední osobu jsme zadrželi jednoho mladíka. Zjistili jsme, že sedmnáctiletý hoch je veden v databázi pátrání, protože utekl z výchovného ústavu,“ konstatovala Bartíková.

Na fotbal přijely asi dvě stovky příznivců hostujícího týmu. Mezi nimi bylo několik desítek radikálních fanoušků. "O jejich příjezdu byli naši kriminalisté specializovaní na takzvaný extrém informováni. Proto bylo v okolí stadionu přítomno několik desítek uniformovaných policistů i příslušníků služby kriminální policie a vyšetřování. Celý zásah vyhodnocujeme," dodala Bartíková.

Irena Frolová, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit