Gólman Komety Trvaj: Děkujeme, skandování lidí pro nás byla velká odměna

Brno, 20. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Hokejový brankář Komety Brno Jiří Trvaj byl jednou z ozdob vyřazovací fáze play-off Tipsport extraligy. Ani on ale nezabránil tomu, že ve finále byly šťastnější Pardubice a získaly mistrovský titul. I tak je však finálová účast pro Moravany jasným úspěchem a sezonu mohou hodnotit kladně.

Jako vůbec první tým Tipsport extraligy se Kometa dokázala dostat z předkola play-off až do finále, v něm se ale radovaly Pardubice. Ty zvítězily ve čtvrtečním rozhodujícím utkání série 5:1 a po ovládnutí série 4:2 na zápasy zvedly nad hlavu mistrovský pohár. "Finále se zlomilo asi v sobotu, kdy soupeř vyrovnal sérii na 2:2, ale o tom lze spekulovat. Jen škoda, že jsme aspoň jeden zápas v nájezdech nevyhráli. Bohužel," povzdechl si v útrobách brněnské areny domácí gólman Trvaj.

Stříbrnou medaili vnímal s hodně rozporuplnými pocity. "Podívejte se, já nevím, vypadá docela hezky. Ale je to škoda, byli jsme blízko," hlesl zkušený hokejista a pak smířenějším tónem dodal: "Je to moje druhá stříbrná v extralize, samozřejmě si jí proto musím vážit. V základní části jsme se prali do posledního zápasu, abychom byli vůbec v předkole. Povedlo se projít až do finále, proto je to obrovský úspěch. Až nám hlavy vychladnou, tak tu medaili určitě oceníme."

To fanoušci Komety ji ocenili hned. Ve třetí třetině neúnavně vyvolávali jména svých hrdinů, bez ohledu na špatně se vyvíjející duel. "Lidi tady jsou super, celou dobu byli s námi. Děkujeme jim za podporu, jejich skandování je pro nás velká odměna," podotknul strážce brněnské klece.

"Finálové šílenství" se on sám snažil vnímat s nadhledem. "Člověk se to snaží užívat, nehraje to každý den. Měli jsme výborný mančaft, hráli jsme výborně. Ale když se blíží úspěch, tak už si člověk nemůžu jen říct, že půjde a užije si to. Pak už tam nervy jsou," přiznala bývalá opora Znojma.

V polovině sezony byl Trvaj ještě gólman číslo dvě, přednost dostával Fin Sasu Hovi. Pak se ale okolnosti změnily. "Takhle se na to nedívám, prostě jsem dostal šanci a chtěl přispět k postupu do play-off. Jsem rád, že jsem byl u toho všeho!" uvedl osmatřicetiletý veterán. "Fakt škoda, jak to nakonec dopadlo, ale s tím se asi nedalo nic dělat. Když vypadne několik hráčů základní sestavy, je to cítit, avšak prali jsme se s tím statečně. Všem klukům děkuju!" doplnil oblíbenec brněnských fanoušků.

Parta, která se sešla v kabině Komety, prý byla skvělá. "Bez ní by úspěch ani nebyl možný. Všichni jsme se podporovali, každý šlapal naplno, dal tomu všechno. Teď si určitě půjdeme někam sednout. Trochu popijeme a popovídáme si," uzavřel Jiří Trvaj.

Ondrej Huml, foto: Jiří Trvaj, archiv HC Kometa Brno

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit