Abraham si zvyká na nový stroj. Při testech ve Valencii obsadil sedmé místo

Valencie, 9. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Český motocyklový závodník Karel Abraham se ve středu během druhého dne posezonních testů ve Valencii zlepšil téměř o vteřinu a časem 1:33,433 obsadil sedmé místo. Stejně jako o den dříve byl nejrychlejší Španěl Dani Pedrosa, na něj rodák z Brna ztratil 1,626 sekundy. Abraham si i během druhého testovacího dne na španělském okruhu Ricarda Torma ve Valencii zvykal na nový stroj Ducati s litrovým motorem a s týmovými mechaniky se snažil najít ideální nastavení motocyklu.

"Většinu problémů, které jsme měli včera, se nám podařilo brzo vyřešit. Potom jsme zkoušeli hodně věcí a snažili jsme se zajet co nejlepší čas. Motorka se dneska chovala dobře a celkově se mi jelo líp," uvedl jedenadvacetiletý jezdec v tiskové zprávě. Svůj nejrychlejší čas z prvního testovacího dne vylepšil o 0,96 sekundy. "Jsem celkem spokojený, ale myslím, že jsem mohl být ještě rychlejší. Odpoledne už nám to ale tolik nešlo, protože jsem před obědem odjel skoro padesát kol a byl jsem dost unavený," přiznal Abraham, který ve středu s novým motocyklem zvládl 72 kol. Celkově jich během obou testovacích dnů odkroužil 133.

Mechanici týmu Cardion AB Motoracing se společně s jediným českým jezdcem v MotoGP vracejí do České republiky a v polovině prosince se vydají do italské Bologně, kde se v továrně Ducati podrobně seznámí s novým motocyklem Ducati Desmosedici GP12.

Petr Říha, foto: karelabraham.cz

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit