Kometa v úvodu extraligy porazila Třinec 3:1

Třinec, 18. září 2011 (MEDIAFAX) - Hokejisté Třince prohráli v neděli v úvodním utkání v novém ročníku Tipsport extraligy na domácím ledě s Kometou Brno 1:3. O výhře hostů rozhodl čtvrtý útok, který vstřelil první dva góly Komety, výsledek poté pečetil extřinecký Tomáš Pospíšil.

Zápas v Třinci začal minutou ticha za oběti leteckého neštěstí z Jaroslavle, při kterém zahynuli také tři čeští reprezentanti. Mezi nimi i Jan Marek, který v Třinci začínal profesionální kariéru. Jeho číslo 15 bylo v Třinci navždy vyřazeno z užívání a na jeho památku byl pod strop haly vyvěšen červený dres se jmenovkou Marek a číslem 15.

Zápas samotný začal oboustranně ofenzivně, ale střelci se proti brankářům prosazovali hůře. V 6. minutě sice čtvrtá brněnská pětka dostala zásluhou Koreise puk za domácího Hamerlíka, ale poté oba brankáři dlouho odolávali. Především Třinec trápil finský brankář Hovi v brance brněnské Komety. Při hře čtyř proti čtyřem se prosadil až v 38. minutě domácí obránce Lojek, jehož nahozený puk od mantinelu pravděpodobně tečoval některý z hráčů Komety.

Vyrovnaný stav 1:1 se dlouho neměnil ani ve třetí třetině, ale poté se opět prosadil čtvrtý útok Komety a prvním ligovým gólem se prezentoval Hynek Zohorna, půl minuty po něm pečetil výhru Brňanů Pospíšil.

Tipsport extraliga ledního hokeje, 2. kolo:

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 38. Lojek (Kohn) - 6. Koreis (H. Zohorna, Jankovič), 56. H. Zohorna (Jankovič, Žižka), 57. T. Pospíšil (Podkonický). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:10. Bez využití. Diváci: 4481.

Sestavy:
HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Cartelli, D. Seman, Lojek, S. Hudec, F. Pavlík, Richter - D. Květoň, Bonk, McGregor - Orsava, Peterek, Kohn - Hrňa, Polanský, Adamský - Havel, Hampl, Chovan. Trenéři: Pavel Marek a Břetislav Kopřiva.

HC Kometa Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec - T. Pospíšil, R. Hruška, Podkonický - R. Erat, Čermák, Hubáček - Jar. Svoboda, R. Dlouhý, Holec - H. Zohorna, Koreis, Jankovič. Trenéři: Zdeněk Venera a Lubomír Oslizlo.

David Procházka

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit