Prezident Václav Klaus zamíří na dvoudenní návštěvu Brna

Praha, 28. února 2012 (MEDIAFAX) - Setkání s vedením Masarykovy univerzity v Brně, autogramiáda knihy Evropská integrace bez iluzí nebo účast na slavnostním otevření vily Tugendhat je na programu prezidenta Václava Klause po následující dva dny, které stráví v Brně. O návštěvě moravské metropole informují stránky www.klaus.cz. Prezident do Brna zamíří v úterý odpoledne, krátce poté, co na Pražském hradě přijme nové velvyslance.

Úvodním bodem jeho programu v moravské metropoli je od 19 hodin účast na slavnostním koncertu pořádaném k 80. narozeninám legendárního brněnského trumpetisty Jaromíra Hniličky.

Středeční den zahájí Klaus setkáním s vedením Masarykovy univerzity a v 10 hodin se na hlavu státu mohou těšit studenti ekonomicko-správní fakulty, kterým věnuje jednu ze svých přednášek.

Poté se přemístí do foyer fakulty, kde je od 11 hodin naplánovaná autogramiáda jeho knihy Evropská integrace bez iluzí.

Ve středu v pravé poledne poskytne rozhovor pro Český rozhlas Brno a následně zamíří na slavnostní otevření vily Tugendhat, ve které v předchozích dvou letech probíhala rozsáhlá rekonstrukce.

Václav Klaus svou návštěvu Brna završí krátce po 14 hodině, kdy zavítá do společností Tescan. Akciová společnost patří mezi světové dodavatele přístrojové techniky a vědeckých zařízení pro oblasti mikro- a nanotechnologie.

Petra Hrubá, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit