Jubilejní Čarovné tóny Macochy rozezní od 5. června jeskyně Moravského krasu

Brno, 29. května 2024 – Již popětadvacáté budou moci milovníci hudby odzkoušet vynikající akustiku jeskyní Moravského krasu na Blanensku. Jubilejní cyklus pěti večerních koncertů Čarovné tóny Macochy se uskuteční od 5. do 9. června 2024. Zahájení přehlídky obstará v jeskyni Výpustek u Křtin ve středu 5. června Jiří Pavlica & Hradišťan.

krapnik jeskyne

„K tak významnému výročí jsme letos připravili opravdu pestrý program. Hradišťan je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, s nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním pojetím lidové hudby,“ říká Josef Matoušek z pořádající agentury FCT.

Další den, ve čtvrtek, zamíří do Jindřichova koncertního sálu Výpustku Vojtěch Dyk. S klavírním doprovodem a repertoárem autorských i převzatých, českých i zahraničních písní popového, šansonového, muzikálového i klasického žánru. Tento koncert je již zcela vyprodán.

„Důrazně upozorňujeme všechny držitele vstupenek, aby přijeli s co největším předstihem, protože přímo u jeskyně Výpustek nebude možné zaparkovat. Pořadatel slíbil zajistit parkování v blízkých Křtinách a kyvadlovou autobusovou přepravu ze Křtin k jeskyni,“ upozorňuje vedoucí jeskyně Výpustek Hana Horáková.

Lucie Bílá, Petr Malásek & chlapecký pěvecký sbor Boni Pueri vystoupí v jeskyni Výpustek v pátek 7. června 2024. V recitálu zazní slavné melodie a hity pro slavnostní chvíle, lásku a pohodu.

V sobotu se program přesune ze Křtin k Zrcadlovému jezírku v Punkevních jeskyních v centru moravského krasu. Houslista, popularizátor a propagátor vážné hudby Jaroslav Svěcený s klavíristkou Lucií Karlovou uvedou Gala koncert romantiky v nevšedním prostředí krasových jeskyní. Mezi uvedenými autory budou Antonín Dvořák, Johannes Brahms, John Williams, Sergej Rachmaninov, Jules Massenet, Georg Gershwin či Leonard Bernstein. Pro cestu k Punkevním jeskyním je třeba mít rezervu nejméně 40 minut pro přepravu buď lanovkou od parkoviště u propasti Macocha nebo vláčkem ze Skalního mlýna.

Závěr Čarovných tónů Macochy obstará v Eliščině síni Sloupsko-šošůvských jeskyní v neděli 9. června 2024 Spirituál Kvartet. „Tento kvartet přímo navazuje na legendární folkovou kapelu Spirituál kvintet. Zazní spirituály – gospely, světové folkové repertoáry a lidové písně,“ přibližuje Matoušek.

Všechny koncerty začínají v 18:00. „Vzhledem k teplotě v jeskyních maximálně mezi 6 až 8 stupni Celsia se a vysoké vlhkosti se doporučuje vzít si dostatečně teplé oblečení,“ varuje ředitel Správy jeskyní České republiky (SJ ČR) Ing. Lubomír Přibyl.

Foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...