Libor Veselý představí své obrazy v Domě pánů z Kunštátu

Brno, 12. září 2021 – Malby Libora Veselého představují zvláštní paralelní svět, který vypovídá o autorově vnitřní skutečnosti. Jejich koloristické pojetí svědčí o neobvyklé citlivosti vůči barvě, o schopnosti autora soustředit se na prožitek přítomnosti a zachytit jeho smyslovou zkušenost. Do fascinujícího světa obrazů Libora Veselého bude veřejnost moci nahlédnout až do 7. listopadu 2021 na výstavě IX v Domě pánů z Kunštátu.

na oslu vesely

Výstava brněnského rodáka Libora Veselého v prvním patře Domu pánů z Kunštátu nabídne průřez jeho malířskou tvorbou. Rozlehlost galerijních sálů umožňuje vystavit velkoryse pojaté krajinomalby, inspirované zážitky ze sjezdů vysokých hor a z pobytů v divoké přírodě. Z autorovy nejnovější tvorby bude vystaven cyklus obrazů Osy těla, postavený na kontrastu chaosu a řádu. Dále budou k vidění například Veselého parafráze na Tizianovo dílo Apollo a Marsyas nebo nedávno vzniklá plátna nazvaná Dívka na oslu.

Libor Veselý (*1977) patří k předním osobnostem současného českého malířství. V druhé půlce devadesátých let a po roce 2000 studoval u Jiřího Načeradského na tehdy čerstvě založené Fakultě výtvarných umění VUT v Brně, studoval také na francouzské École Supérieure des Beaux-Arts v Lorientu a prošel koloristickou školou Jiřího Sopka na Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho obrazy představují syntézu řady impulzů, vykazují kontinuitu s evropskou historickou malbou, ale i s moderní a současnou kulturou. Koloristické pojetí maleb přesvědčuje o neobvyklé schopnosti autora zachytit smyslovou zkušenost i o jeho citlivosti vůči barvě.


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události