Káznice na Cejlu letos zažívá Rok zvěře

Brno, 1. června 2021 – Káznice už třetím rokem žije. Loni se jako symbolický brand pro kulturní a komunitní akce v Káznici objevoval motiv srdce, který dominoval i ve streamech ze studia Káznice LIVE. Letos Káznice uvádí nový koncept Rok zvěře, který je inspirován kontrastem přírody a civilizace, svobody a věznění, člověka a zvířete.

kaznice brno rok zvere

„Rok zvěře“ (Animal season) vnáší do Káznice motiv zvířete jako symbolického průvodce, stín i opozici člověka na zemi, pracuje s širší scénou přírody v kontrastu k civilizaci, staví princip vzájemného propojení a závislosti všeho a všech vůči oddělenosti a patologickému individualismu. Zahrnuje také ekologické hledisko, v kontextu bývalého vězení pak rezonují témata uvěznění, převychování, domestikace vůči svobodě a přirozenosti. Volná inspirace zvířetem, animalitou, přírodou se bude promítat do různých programových položek a je nabízena touto formou i dalším umělcům, performerům, přednášejícím jako impuls ke vzniku, instalaci, uvedení dalších eventů rozličných forem (divadlo, tanec, hudba, film, video, výtvarná instalace, workshopy, přednášky, diskuze…).

Kdokoli se zapojí aktivně či jako návštěvník eventů v Roce zvěře, se tak může stát součástí „smečky“ – volného sdružení lidí, kteří vytváří v Káznici její aktuální život a objevují její potenciál. Rok zvěře probíhá v období duben – prosinec 2021.

Výrazným počinem a vlajkovou lodí Roku zvěře bude kolektivní divadelní instalace Zvěř, na které participuje několik desítek performerů z různých brněnských skupin (Buranteatr, divadlo Facka, Le Cabaret Nomade, Filigrán, divadlo Odjinud, Orbita, Bazmek entertainment, dramatická Jelita aj.). Náročná site specific instalace bude rozmístěna ve všech přístupných prostorách Káznice, divák, návštěvník bude procházet jednotlivými lokacemi volně dle svého zájmu a uvážení. Celkovou koncepci sjednocují celohlavové masky zvířat, jednotlivé soubory však pracují do určité míry autonomně, vnáší svůj přístup i poetiku.


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně