Šelepka zahajuje Bernyho dny výstavou fotografií

Brno, 2. října 2019 - Pětapadesát velkoformátových fotografií mapujících historii nejdéle nepřetržitě fungujícího hudebního klubu v České republice vystavuje ode dneška restaurace a klub Šelepka v Brně-Králově Poli. Výstava se koná u příležitosti akce Bernyho dny, kterou si lidé se Šelepkou spojují každý rok začátkem října a připomínají si výročí úmrtí zakladatele a dlouholetého provozovatele klubu Miloslava „Bernyho“ Bernátka.

bernyho dny selepka 2019

Velkoformátové fotografie, které doplní také spousta menších, ozdobí exteriér i interiér restaurace a klubu. Kromě Bernátka uvidí návštěvníci dobové fotografie například Miroslava Donutila, Evy Pilarové, Bolka Polívky, Jarmily Šulákové, Heleny Růžičkové, Siláka Franty, Radka Rettegyho, Jindry Eliáše, Ladi Kerndla, Felixe Slováčka, Laca Décziho, Bernátkova kolegy Jiřího Sedláčka a dalších.

„V rámci letošního 50. výročí zahájení provozu klubu jsme si chtěli tu dlouhou historii připomenout a spojení s Bernyho dny nám přišlo k tomuto účelu vhodné,“ uvedl Jiří Sedláček, spoluzakladatel klubu Šelepka. Fotografie poskytl brněnský fotograf Tino Kratochvil, částečně pocházejí z pozůstalosti jeho otce Josefa „Jefa“ Kratochvila. Další fotografie zapůjčil Jiří Sedláček.

V rámci Bernyho dní je letos na programu několik vzpomínkových i kulturních akcí. Ve středu 2. října zahraje Big Band Konzervatoře Brno s Mojmírem Bártkem, o den později přijede na Šelepku Milan Schelinger, bratr zpěváka Jiřího Schelingera, v sobotu je na programu pétanquový turnaj Bernátkových přátel. Zakladatel klubu Šelepka Miloslav Bernátek zemřel po dlouhé nemoci 5. října 2014 a klub si jeho odchod každoročně připomíná právě akcí nazvanou Bernyho dny.


Související články: